Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív lett ismét az ellenany...

Pozitív lett ismét az ellenanyag szűrésem, ez gond?

Figyelt kérdés
8.hetben volt egy kis barnázásom, és mivel A rh negatív vagyok, így kaptam immuglobin D injekciót. Férjem AB pozitív. Azóta már kétszer is nézték, mindig pozitív lett. Gondolom az injekció miatt. Most a legutóbbi leletre azt írták hogy 1 hónap múlva ismételjem meg a vérvételt. Megyek majd dokihoz is a héten csak már nem tudom eldonteni hogy ez jó e vagy sem...

2021. nov. 9. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:
2021. nov. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Nem. Egyáltalán nem gond. Nekem azt mondta az orvosom, hogy az ellenanyag még hónapokig jelen lesz, nem ürül ki hamar. Ennek ellenére én kaptam barnázásnál is és rá néhány hétre a terhesség megszakításakor is (nálunk súlyos betegsége volt a babának, aminek semmi köze se a barnázáshoz, se az anti D-hez, se a vércsoporthoz). Hogy miért kell ismételgetni, azt nem tudom... Az első trimeszteri protokollban benne van, hogy egyszer mindenképp meg kell csinálni, akármilyen is a vércsoportod, szóval lehet, hogy egy hónap múlva ezért kell újra, ha akkor leszel kb 12 hetes.

Maga az ellenanyag nem ártalmas se rád, se babádra, akármilyen is az ő vércsoportja. Azért kell az ellenanyag, hogy a te - véred ne semmisítse meg a mostani vagy a következő babád + vérét, ha keverednének (vérzés, mintavétel vagy szülés során keveredhet a véretek). Ha ő is -, mint te, akkor ugyanúgy nem csinál semmit a meglévő ellenanyag az ő vérével, ha belekerülne, mint, ahogy nem történik semmi a tiéddel sem, annak ellenére, hogy régóta jelen van benne az ellenanyag.

2021. nov. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy ide trollkodom. Ellenanyag szűrés a kötelező 1. trimeszteri vérvételben benne van?

Én első körben nem kaptam rá eredményt, pedig részemről is fontos lenne. A férjem pozitív, én negatív vagyok (mind vércsoport, mind életszemlélet alapján :D).

2021. nov. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm második!

Amúgy már 25. Hétben vagyok

2021. nov. 9. 15:59
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem benne. A kiskönyvben is le van írva.

(Én mindig azt szoktam mondani, hogy nem negatív vagyok, csak realista. :D)

2021. nov. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hármas igen nekem benne volt, vércsoport meghatározás kellene legyen. Szerologia vagy mi a neve
2021. nov. 9. 16:00
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja, 2. voltam.


Szívesen. Hát, akkor nem tudom. Én sajnos odáig most nem jutottam el. Szerintem csak szimplán tudni akarják, hogy kiürült-e már vagy sem. Bár, hogy minek..hiszen szülés után így is, úgy is kapni fogsz...

Majd megírod, hogy mit válaszolt a dokid?

2021. nov. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen meg
2021. nov. 9. 18:37
 9/9 A kérdező kommentje:
Igazából csak bólogatott, hogy rendben van, mikor megnézte a leleteimet, ergo nem hiszem hogy gond lenne ezzel mert említette volna
2021. nov. 11. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!