Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kora terhesség sok problémával...

Kora terhesség sok problémával? Ki mit tenne?

Figyelt kérdés

Adott egy 9 hetes terhesség. Foglalkoztatott már minket a szülőség gondolata és, amikor nem számítottunk rá akkor érkezett... De rettegek. Ugyanis, amikor már a pocakomban lehetett a baba, de még a teszt negatív volt (pár napra halvány pozitív), pont buliba voltunk a párommal és azért lecsúszott 1-2-3-4 feles. Arról nem is beszélve, hogy dohányoztam, én hülye.

Emellett vashiányom van, pajzsmirigy alulműködésem (ami a pozitív teszt óta már kezelés alatt van, de így is 6 körül mozog a TSH)

Illetve már korábban is szédültem sokszor, magas a pulzusom és a vércukor szintem. Tudom tudom jogos… miert nem tettem ellene. De most nem ez a lényeg.

Ezek mennyire okoznak fejlődési rendellenességet? Van valakinek tapasztalata ilyen problémás terhesseggel?


2021. okt. 27. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
6 hétig még nem éltek olyan szoros szimbiózisban. Addig belefér a pia és társai.
2021. okt. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Pozitív teszt előtt nem jutott el neki a sok pia meg a cigi, ne félj. Ha gond van az osztódásnál, akkor ilyenkor még a mindent vagy semmit elv érvényesül.

Hány egészséges kisbaba született már, akik egy nagy buli után/előtt/közben fogantak 😂

A vasadra meg a cukrodra is figyelj oda viszont. Szóval a táplálkozásodra is fektess nagyobb hangsúlyt szerintem, és akkor nem lesz gond, vagy legalábbis nem ezek miatt. Csak ne aggódj feleslegesen.

2021. okt. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Azért ezek nem akkora problémák szerintem.. Nem lesz a babának semmi baja attól a bulitól.

Én a pozitív teszt után elszívtam az utolsó cigimet, azóta se gyújtottam rá. Ennek már több, mint 2 éve. Semmi baja a kislányomnak.

De azért mostmár ne cigizz és felest inkább ne igyál. És persze vigyázz magadra és a babádra! Boldog babavárást és jó egészséget kívánok!

2021. okt. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nyilván azóta tiltó listás dolgok lettek, én inkább az egészségügyi helyzetem miatt aggódok. Felek milyen következménye lehet
2021. okt. 27. 21:51
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Minek?
2021. okt. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A bulinak semmilyen, mert még nem álltatok közvetlen kapcsolatban. Ha a hormonjaid kezelés alatt állnak, és ügyesen tartod a 160 grammos szénhidrát diétát, semmi bajotok nem lesz.
2021. okt. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha esetleg a terhességi magas vérnyomás is befigyel, szintén kezelhető.
2021. okt. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Keress fel endokrinologust a tsh értékkel, minél előbb. Nem rosszbol mondom, és nem megijesztesbol, de inkább nyugtason meg és ír gyógyszert az alulmukodesre hogy ne legyen gond. A többivel szerintem nincs gond.
2021. okt. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző voltam, még annyit írnék hogy nekem is beállították 1-2 közé.
2021. okt. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!