Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy viseltétek a betegségeket...

Hogy viseltétek a betegségeket terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Akár csak egy megfázás, akár valami komolyabbról volt szó. Jobban, vagy rosszabbul viselteték mint terhesség előtt?
2021. nov. 18. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Rosszabbul
2021. nov. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálam a szülés után volt ebben változás. Előtte azt hittem, hogy ha beteg vagyok szenvedek. Mióta szültem, tudom, hol lakik az Úristen! Na, azóta egy kis betegség az lószr. Mindig emlékeztetem magam, milyen volt az igazi szenvedés...!
2021. nov. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jobban, mert meg sem próbáltam talpon kihordani, rendesen kipihentem mindent. De a 4 terhességem alatt 2x volt valami felső légúti vírusfertőzésem meg egyszer fájt a fogam, szóval nem vittem túlzásba. 😊
2021. nov. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Rosszabbul. Amúgyis pont akkor jött egy nátha, amikor még az első trimeszteri rosszulléteim is tartottak, azt hittem feldobom a pacskert. Esélytelen volt, hogy kihordjam lábon, míg máskor egy nátha azért nem vág földhöz.
2021. nov. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Most vagyok 37 hetes. Terhesség előtt az évi 1-2 náthát ilyen 3-5 nap alatt kihordtam, szedtem közben az aaszpirin c-t, coldrexet, strepsilst.


Hát most a terhességem alatt szerencsére csak egyszer náthásodtam le (kb. 33 hetesen), de úgy volt hogy 1. nap kegyetlenül rosszul voltam, 2. nap jobban, majd 3. napra visszaestem megint... és ez így ment közel 2 hétig. Láz szerencsére nem volt, csak orrfolyás majd -dugulás, torokfájás majd köhögés, gyengeség.

A száraz levegőt nem toleráltam egyáltalán, egész este ment a párásító. A legrosszabbak az esték voltak, terhesség előtt kb 2 kemény estém volt egy-egy megfázás alkalmával, hát most ez a 2 hét elég pokoli volt végig esténként. Bedugult az orrom, alig találtam kényelmes pozíciót a hasam miatt, arra keltem hogy nem kapok levegőt, kiszáradt, kapart a torkom... reggelre meg összeállt a váladék az orr-melléküregeimben, sokáig fujkáltam hogy kiürüljön.


Szóval sokkal elhúzódóbb és szenvedősebb volt (bár még így is viszonylag enyhe), de jó rég voltam beteg utoljára.


Ami segített, a Herbal swiss italpor és torokcukor, meleg mézes tea, inhalálás, párásítás.

2021. nov. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem nagyon volt különbség. Ritkán vagyok beteg, akkor is igazán max 1-2 napig vagyok sz@rul. (Munkahelyen persze máshogy tudják a betegség időtartamát 😂) Utána egy pár napig meg a felejtésre koncentrálok 🤭

Ugyanez van terhesen is. 37 hetes vagyok, 1-2 nap volt olyan, hogy mintha náthás lettem volna, meg rossz volt a közérzetem, és 37 fokos voltam. Nem tapasztaltam az immunrendszerem gyengülését a terhesség alatt.

2021. nov. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hasonlóan az 5öshöz, nem terhesen max. 3 nap volt a nátha, neocitran mindig segített, estére nagyon jól esett és jól aludtam tőle. Ja és jó ha évi 1 megfazasom volt.

Most terhesen egy hónapon belül 2x lettem náthás, és mindkét alkalommal másfél hétig tartott sajnos igazán semmi sem segített.. Herbal swisst ittam ugyan, de azért nem egy Neocitran...

Szóval nehezebb nyilván, mert nem igazán vehetsz be gyógyszert, vagy nem mindegy, milyet.. Nekem talán most az immunrendszerem is gyengébb.

2021. nov. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!