Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magasabb vérnyomás és magas...

Magasabb vérnyomás és magas máj érték esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy a napom idáig azzal töltöttem hogy telefonálgattam a kórháznak.


Tegnap kaptam meg a vérvételi eredményem, és egy érték nagyon magas (több mint 10x a normál tartománynak).

Azóta már a vérnyomásom is ilyen 140-160 között van (bár lehet a telefonos néni húzott fel mondjuk..) , és felhívtam a kórházat, hogy ugyan mi legyen, bemenjek, megnéz valaki vagy sem...


Azt mondták hogy ó, magas vérnyomás, akkor keressem a háziorvost és rám is tette a telefont.

Ő ma nem rendel és a máj értékre nem is mondott semmit a telefonos hölgy.., fogalmam sincs hogy ilyen vérnyomás esetén mi a teendő vagy ez mennyire igényel sürgős ellátást. Kedden mennék egyébként nst-re, akkor valaki tuti ránéz, de addig..?


Vagy ez normális már így a vége felé?



2021. nov. 19. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom letezik nalatok terhesgondozas vagy szakrendeles, fogod magad es bemesz.
2021. nov. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, nekik telefonáltam, mert csak időponttal engednek be a bejáraton a covid miatt, ők mondták hogy ezzel háziorvos..., majd ő ír fel vérnyomás csökkentőt, de ő csak hétfőn nyit, és nem tudom ezzel varhatok e egy hétvégét.
2021. nov. 19. 11:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálam minden orvosi ellenőrzésnél magas a vérnyomásom, de itthon mérve 120/80 körüli. De írt fel a doki Dopegytet, de nem szedem.

GPT nalam 58 lett, visszarendeltek újabb vérvételre. Védőnő azt mondta erről, hogy igazából nem tudnak adni rá semmit. Közben dietazom is.

2021. nov. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Lehet valami fehér köpeny szindróma miatt magas neked orvosi közegben.


Nekem most itthon is magas volt, bár ahogy pihenek, mintha menne lejjebb..

Nekem a gpt, got ezek rendben vannak, a foszfataz baromi sok, 1400 felett van (50-120 a normál elvileg) emiatt aggódom inkább..

2021. nov. 19. 11:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudod felhívni az orvost (akár nőgyógyász akár háziorvos), illetve ha őket nem akkor a védőnőt értesítsd! Magas vérnyomás (140/90és afelett)és emelkedett májenzimek hellp szindróma gyanújára adhatnak okot, amit idejében el kell kezdeni kezelni. Természetesen más ezer oka is lehet (táplálkozás, valamilyen gyógyszer, stressz, hormonális, egyéni okok), de ezt orvosnak ki kell vizsgálni. Sokkal rosszabb ha ezen aggódsz, addig amíg nem derül ki mi a helyzet.

Remélem minden rendben lesz!

2021. nov. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!