Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26 hetes kismama vagyok és a...

26 hetes kismama vagyok és a mostani laboromnál a gpt érték picit magasabb lett (35 helyett 41). A többi májenzim értékem tartományom belül van, vizelet vérnyomás rendben. Volt valakinek ilyen? Mi lett?

Figyelt kérdés
A 10 hetes labornál még bem volt ez az eltérés.Háziorvosom szerint nem kell aggódnom,valószínűleg csak kevesebb a hely ezért a májam kevésbé tud hatékonyan dolgozni, nőgyógyászhoz jövő héten megyek.
2018. júl. 18. 07:42
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Ez szinte nem is számít eltérésnek. Terhesekre amúgy sem vonatkoznak a referencia tartományok, mert ez egy egészen más állapot.


20 hónapos anyukája, 28 hetes kismama

2018. júl. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A referencia tartományok mindig egészséges felnőtt, nem terhes emberekre van kialakítva.

Állapotosan nagyon sok eltérés lehet normális.


I,II,III trimeszteres referencia tartomány leginkább csak hormonokra van kidolgozva. Mint a beta-hcg (ennek heti bontásban van), progeszteron, tsh, oestradiol stb.


Üdv:

Egy laboros kismama

2018. júl. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtatok. 🙂Rákerestem neten persze egyből a Hellp szindrómát találtam meg és megijedtem,hogy múltkor még semmi most picit több és akkor mi lesz ezután.
2018. júl. 18. 08:30
 4/5 anonim ***** válasza:
39%

Nekem szülés után volt az egyik kétszeres, másik háromszoros (a maximumhoz viszonyítva). Gpt meg egy másik májenzim, amúgy nem tudom miért mert 2 hónappal később már normális volt. Akkor nekem azt mondták, még ez sem eltérés, minimum többszáz-ezer körül kezdődik egy májbetegség.

Panadolt, antibiotikumot, akármilyen egyéb gyógyszert nem szedtél a labor előtt?

2018. júl. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Semmit nem szedtem,csak a vitaminokat,amit eddig is.A háziorvos szerint van egy kis megfázásom vagy gyulladás mert picit magasabb a fehérvérsejt de azt mondta erre elég a c vitamin.
2018. júl. 18. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!