Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Napok óta nehezebben kapok...

Napok óta nehezebben kapok levegőt, a pulzusom 60körül szokott lenni, most 90fölött van, ahogy a vérnyomásom is magasabb a szokásosnál, ez baj?

Figyelt kérdés
2017. jún. 7. 14:40
 1/7 A kérdező kommentje:
Jaj,lemaradt hogy 31hetes terhes vagyok,nem tudom számít e egyáltalán :)
2017. jún. 7. 14:40
 2/7 anonim ***** válasza:
A magas vérnyomás sajnos nem jó! De mégis mennyi az a magasabb? Mennyi szokott lenni? Iszol eleget? Magnéziumot szedsz? Mikor kell menned dokihoz? A meleg is hatással lehet rá...:-(
2017. jún. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A vérnyomásom mindig 90körüli,most végülis normális mert 120-130,csak aggaszt mert soha nem volt ennyi....iszok naponta minimum 2litert,magnézium 3*2-t , és nálunk nincs olyan meleg (külföldön élek) orvoshoz kedden kell mennem.
2017. jún. 7. 14:48
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én dokim 150 felett kezdett aggódni, pedig alapból nekem is alacsony a vérnyomásom.

Valamennyi emelkedés természetes és normális, ez még bőven belefér.

2017. jún. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezen ne aggódj, 140/90 felett magas kismamáknál, illetve a pulzus teljesen normális itt a vége felé, hogy felmegy, az 120-ig normális.


Nekem csak a pulzusom nőtt meg, most 31 hetesen eddig 75-85 között mozgott most 90-100 közt. Egyre nagyobb a baba egyre jobban kell dolgoznia a szívünknek. Igyál sok folyadékot és nem kell itt aggódni :) Természetesen azért majd a következő uh-n vagy védőnő talin azért kérdezz rá, talán egy szakember véleménye jobban megnyugtat mint a mienk :)


A magas pulzus miatt én is megijedtem, aztán kiderült, hogy nem is magas :D Hanem ilyenkor már ez a normális :)


Minden jót és jó egészséget!

32hkm

2017. jún. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megnyugtató válaszokat kaptam :) örülök neki ,köszönöm!
2017. jún. 7. 15:21
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért szerintem ez nem ennyire egyértelmű...

Nekem is 140/90-et mondott a doki, de ha elérem, azonnal fel kell hívnom, hogy nincs-e baj. De nekem alapból is 127/88 körül szokott lenni. Ha meginnék egy kávét, már elérném vele a kritikus szintet. Ha valakinek nagyon alacsony és hirtelne megemelkedik, még ha benne van a normálisban, akkor se biztos, hogy nincs baj. Szerintem.

Inkább nézzenek rád, mint hogy baj legyen!

2017. jún. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!