Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas vérnyomás terhesség...

Magas vérnyomás terhesség alatt. Ha POZITÍV a történeted, megosztanád velem?

Figyelt kérdés
Több kérdést láttam a terhességi magas vérnyomásról, de sokszor negatív történeteket olvastam. Toxémia, császár..stb. Van valaki, akinek rendben tartotta a gyógyszer, nem ment még feljebb a terhesség alatt és szépen, természetesen megszült? Úgy megijedtem a gyógyszertől, szeretnék jó történeteket olvasni.. :)
2010. szept. 4. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Gyógyszert kaptam, rendbe jött, a terhesség utolsó heteiben már nem kellett szednem. Császár volt, de nem ezért! Nyugi!
2010. szept. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem a terhesség vége felé kezdődött. Fokozatosan emelni kellett a gyógyszeradagot, éppen négy szemre akarta emelni az orvosom, mikor másnap hajnalban elfolyt a magzatvíz, és megszültem természetes úton. Azért ha még bent marad a kicsim egy hétig, lehet, hogy gondok lettek volna, de így végülis pozitív lett a történet vége.:)
2010. szept. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nekem is gyógyszert írt fel, végig szedtem, semmi nem volt, nem is gondoltam arra, hogy baj lehet. Túlhordtam, indított szülés volt a túlhordás miatt. Szülés után folyamatosan mérnem kellett a vérnyomásom itthon is és addig kellett szednem, míg teljesen el nem múlt a magas vérnyomás gyógyszer mellett. Kb 3-4 hét múlva lett alacsony a vérnyomásom, akkor pár nap alatt teljesen elhagyhattam a gyógyszert, azóta minden rendben.
2010. szept. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tündérek vagytok, köszönöm a gyors válaszokat! ((Már van négy gyerekem, senkivel semmi baj nem volt, azért dőltem dugámba, de sokkal jobb, hogy megnyugtattatok, köszönöm!))
2010. szept. 5. 07:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Gyógyszerrel sikerült beállítani, semmi bajom nem lett és a babának sem. Szülés alatt végig figyelték a vérnyomásom és akkor sem volt gond!
2010. szept. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem terhességem előtt volt magas,140/90,szedtem a dopegytet,mivel babát terveztünk.Aztán beállt,egy hónapig nem is szedtem gyógyit,majd teherbeestem,és lement teljesen 110/70,100/60 volt.S 36. hétig minden rendben volt vele,majd elkezdett felfelé kúszni,38,5 hetesen be kellett feküdnöm 160/100-as vérnyomással,megint dopegytet adtak,és naponta 4x mérték,de szerencsére gond nem lett belőle.40+3-ra szültem spontán,elfolyó magzatvízzel kezdődött,és minden rendben ment.

2010. szept. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utóbbiaknak is!

Az a baj, hogy nekem a dokinál mindig magas, attól félek, hogy hiába lesz jó itthon akár a szülésig is, ha majd ott megmérik magas lesz... Sok időm van, igaz? :) Felesleges dolgokon aggódni... De jólesik nagyon a sok jó történet, sokat segítetek vele, köszönöm!

2010. szept. 5. 16:16
 8/9 anonim ***** válasza:

Orvosnál nekem is mindig magas, dopegytet kell szednem. Itthon napi rendszerességgel mérem magamnak és az eredményeket mindig viszem magammal orvoshoz, védőnőhöz.

Itthon mindig jó, sőt van hogy szédelgek, megmérem és kevés. A 27. hetet kezdem, eddig semmi baj nem volt. Az előző terhességemnél is így voltam, de akkor nem szedtem gyógyszert, de hivatalos helyen mindig sok volt, itthon jó.Teljesen egészséges lányom született, spontán szüléssel.

Ne aggódj, az tényleg nem jó a vérnyomásnak:)

2010. szept. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Csatlakozom a klubba:-)Nekem is a terhesség alatt lett magas, a félidőtöl.Először csak védőnő mért magasat, 160-at, mikor reggel felkeltem meg volt otthon 100, szóval jól bepánikoltam valamitől a védőnőnél.Na ez meg is maradt, de míg otthon jó volt, nem aggódtam annyira.De aztán elkezdett otthon is felmenni, 140,sőt feljebb is, na ekkor szóltam a dokinak hogy magasat mérek otthon is, és 37 hetesen befektetett.Kiírás előtt pár nappal indították, mert már 10 szem gyógyszert szedtem, és így is volt hogy 140re ugrott.Három óra alatt meglett a fiam, természetesen, szülés előtt és után is jó volt a vérnyomásom, nem volt gond.Nekem közben nem nézték.Utána elhagytam a gyógyszert.

Nekem nézték 24 órással is, és a dokinál 160 volt, mire eljöttem tőle meg 120.Fehérköppenyszindróma:-(((

De a vége jól sikerült, a babám is majd négy kiló lett.

Nyugi, jó terhességet!!!

2010. szept. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!