Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Két munkahely esetén mehetek...

Két munkahely esetén mehetek előbb táppénzre?

Figyelt kérdés
Két helyen dolgozom. Az egyik helyben van, a másik 180 km-re. Utóbbit szeretném 6 hónapos terhesen abbahagyni, míg a helyben lévőt szívesen csinálnám még egy hónapig, ha tudom. Van ennek elvi akadálya?
2021. nov. 21. 18:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%
Attól függ. Ha az, amit abbahagynál fizikai munka, a másik meg irodai ülőmunka, akkor megoldható. Ha hasonló jellegűek, akkor nem, hiszen olyan nincs, hogy A helyen nem tudsz momdjuk kasszazni, de B helyen igen.
2021. nov. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
3%
Fizetés nélküli szabadság vagy buktad a munkahelyet.
2021. nov. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Mindkettő szellemi tevékenység, az utazás az, ami miatt ezt nem fogom tudni vállalni a végsőkig. Maga a munka viselhető lenne.

Kikérem a doki véleményét is majd. Ha más megoldás nincs, akkor sajna mindkét helyen előbb megyek, ezért kezdtem el gondolkozni ezen.

2021. nov. 21. 18:40
 4/16 anonim ***** válasza:
53%

Igen, mehetsz előbb.


A keresőképtelenséget jogviszonyonként kell elbírálni, amibe beletartozik az utazás is. Ha a távoli nem megoldható, csak utazással, megteheti az orvos, hogy abban telen állományba vesz, a másikban nem. Azonos munkakör esetén is.

2021. nov. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
10%
Nem. Ha táppénzen vagy máshol sem dolgozhatsz.
2021. nov. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
5, fogalmad nincs a dologról...
2021. nov. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
sok sikert.kérdező megteheted
2021. nov. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Egyszer kérdeztem már a dokit betegség miatt, akkor azt mondta, hogy indokolható, hogy csak az egyik feladatkörömet nem tudom ellátni betegség miatt, de akkor végül mindkét helyen táppénzre mentem, mert nagyon lebetegedtem.

Azt nem tudom, hogy várandósság esetén is rátudnak-e húzni bármit ami miatt csak az egyik feladatkörömet nem tudom ellátni, örültem volna, ha érdemben olyanok válaszolnak, akik képben vannak. Nyilván azzal azért tisztában vagyok, hogy emiatt nem fogom "bukni" egyik munkahelyemet sem. :)

Az 1-2 hasznos választ köszönöm! :)

2021. nov. 22. 08:19
 9/16 anonim ***** válasza:
Na és a távolabbi munkánál nem lenne lehetőség home office-ra? Akkor nem kellene tappenzre menned.
2021. nov. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Egyelőre nincs ilyen lehetőség, de ha felmerülne, akkor nem gondolkoznék ilyesmin egyértelműen. :)
2021. nov. 22. 08:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!