Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Down kóros magzat combcsontja...

Down kóros magzat combcsontja rövidebb az ultrahangon. De mennyivel?

Figyelt kérdés

A kisfiam combja egy héttel mindig rövidebb volt az ultrahangokon, de most a 37 hetesen hirtelen 4 héttel mérte kisebbnek, 64 mm.

Legutóbb a 33.héten még csak egy héttel volt rövidebb.

A 12.heti UH-n tarkóredő, orrcsont rendben volt, kombinált teszt jó eredményt hozott, minden más értéke megfelelő.

Az orvos szerint ez már mérési hiba is lehet, ha gond lenne, akkor az első-második nagy ultrahangon megmutatta volna magát.

Én mégis nagyon aggódom, mert ez azért elég nagy lemaradás.



2021. nov. 22. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt inkább elmérhették. Azért volt már pár ultrahang, ha sehol nem volt gond eddig, akkor nem aggódnék.
2021. nov. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én is ebben bizok.

12, 19, 24, 28, 30, 34.heteken volt UH, ahol mindig egy héttel volt kisebb.

Arra még én magam is azt mondtam, hogy belefér, és végül is a fejlődés üteme egyenletes.

De ez a mai durva volt.

2021. nov. 22. 20:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tuti, hogy valamit benéztek.


Az 1 hét eltérés pedig teljesen oké, az én kisbabám értékei szerint volt, amiben 1-2 héttel előrébb járt, és volt, amiben 1-2 héttel hátrébb, de egy tök formás fiam született :D


Természetesen, érthető, hogy megijedtél, de a Down-kór arcjellegzetességeit egyébként 4D ultrahangon is látták volna, ha esetleg voltál olyanon.


Ne stresszelj, biztos minden rendben van a kisbabáddal, az utolsó pár hétben már nem történne egyébként sem ilyen jellegű deformálódás, ha valamilyen csontbetegsége lenne, az is kiderült volna.

2021. nov. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kifejezett babamozin nem voltam, de mindegyik Uh alkalmával nézték 4D és 5D módszerrel is pár percig, nem mutatkozott semmi eltérés, a leleteken is az szerepel, hogy ép arc, ajak, koponya, orr, stb.

Szemre is olyan kis formáska volt mindig.

Istenhegyibe jártam a genetikaikra.

Bánom egy kicsit, hogy nem csináltattam valami konolyabb tesztet, de mindegyik orvos azt mondta, hogy a látott értékek mellett elég a kombinált teszt.

2021. nov. 23. 08:56
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, nyugi, nyugi ☺


Ha a babádnak Down-kór miatt lenne rövidebb a combcsontja, akkor az nem a 33.héttől a 37.hétig alakulna ki, hanem már az elején. Ezer százalék, hogy csak nem tökéletesen mérték meg.

2021. nov. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egészséges babád lesz. Nuygi ne agodjál,minden rendben van. Kérdező gép eltérést mutatot,mert a gép elszámolták.gép elszámolás történt,ami normális
2021. nov. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!