Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez megtörténhet, vagy létezik...

Ez megtörténhet, vagy létezik ilyen?

Figyelt kérdés

Utoljára 10 hetesen voltam vizsgálaton, akkor bizonyosodtam meg, hogy tényleg terhes vagyok. Előtte 3 nappal csináltam egy tesztet és pozitív lett ☺️

Voltam egy közismert "jó nőgyógyásznál" csinált egy ultrahangot, látta, hogy minden rendben van!

A szívverés, méret, gerinc, azt mondta, hogy egy egészséges magzat.


A vizsgálat végén kérdezem, hogy nem kell szedjek valami vitamint? Vagy elmenjek vizsgálatokra?

- rávágja, hogy nem!

Azt mondta, hogy ne vegyek fel túl sok fölösleget!

Most 12 hetes vagyok, nem fogadtam meg a tanácsát, csak aggódók, mert félek, hogy elhalt a magzat, és időpontot kértem egy másik orvostól 🙁

Ha ez is azt fogja mondani, akkor én nem tudom, anyós azt mondta, hogy menjek és kérjek a háziorvostól egy beutalót a kórházba és ott elvégzik a szükséges vizsgálatokat.


Itt le írom, hogy semmi vetélésre utaló jelem nincs!

Sem vérzés, sem görcs- ellenére puffanás, éhség érzet, néha enyhe hányinger.

Ebben a 2 hétben elhalhat a kicsi?

Kicsit sok stressz ér, eleve ideges típus vagyok.



2021. nov. 15. 08:58
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Vagy egy teljesen egészséges magzat, elhaljon?
2021. nov. 15. 08:58
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

12 hetesen genetikai uh is kéne kombinált tesztel. Plusz már vervetelnekn is kéne lenni. Védőnőhöz is kellett volna menni....

Ha elhalt nem tehetsz semmit de csak azért hisztizni mert szerinted elhalt ez egy hülyeség

Csinálni kéne a terhesgondozast és nem ezen pörögni.

2021. nov. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Egy magzat azért nem hal el mert te nem szedtél semmit vagy ép igen.
2021. nov. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
96%
Miből gondolod, hogy elhalt? Szerintem csak túl parázod. Amúgy van olyan, hogy elhal a magzat és semmi jele nincs, csak uh-n veszik észre. De nem kell ennyire be stresszelni, hosszú még a terhesség, mindig lehet min aggódni, ha megszületik a kicsi is. Vegyél egy magzati szívhang figyelőt, ha ennyire aggódós vagy, bár ilyenkor még lehet korai és félő, hogy éjjel-nappal azt fogod hallgatni. Próbálj meg lazítani, élvezni a terhességet.
2021. nov. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Épp az, hogy vannak vetélések amiknek nincsenek jelei.

Az első nőgyógyász azt mondta, minden rendbe van, egészséges, ha írhatom így!

Kérdeztem, hogy nem kell vegyek valaki vitamint, vagy teszteket, vizsgálatokat csináljak?!

Azt mondta, hogy nem.

Ja és csak annyit mondott, hogy az első mozgást úgy január körül érezhetem, ennyi.


Én már nem vártam tovább és kertem egy időpontot egy másik orvosnál, aki talán utat is mutat, hogy hol és milyen vizsgálat kell.

2021. nov. 15. 09:20
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
10. héten tuti nem mondta, hogy a gerince rendben, mert max csontosodási magvak vannak, csigolyák még nem.
2021. nov. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
96%

Védőnőnél jártál már? Házi orvosnál?

12.héten már az első genetikai vizsgálatok lennének esedékesek.

2021. nov. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Te Magyarországon élsz? Nem kell beutaló háziorvostól, a nőgyógyász gondolom elmondta, hogy mikor szükséges a következő vizsgálat (genetikai UH), elküldött védőnőhöz. Miért vetélnél el, ha semmi vérzés nincs, 2 hónapig miért nem aggódtál, hogy nem menstruálsz?
2021. nov. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Őszintén nem igazán értettem mit mondott, olyan sietve végzett velem, 5 perc sem volt.

Valami gerincet értettem.

Azonban láttam a kicsi mozgását, kis eleven, háttal volt, nem láttam az arcát.

2021. nov. 15. 09:28
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezö: szerintem VELED van valami nagyon nagy baj, ha ilyen téveszméid vannak! Szerintem nem ártana megkeresni egy pszichológust, mert ez beteges, amit csinálsz!
2021. nov. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!