Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérnyomás emelkedés terhesség...

Vérnyomás emelkedés terhesség vége felé?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 32 hetes kismama vagyok, a terhesség elejétől szedem a dopegytet 2*1-et,mert alapból vérnyomásos vagyok.. eddig minden rendben volt a vérnyomásommal 120/80 alatt mértem mindig, de az utóbbi időben magasabbakat mérek, ami azt jelenti, hogy 120/80 felett, egyszer mértem 140/93-at, de pár perc múlva már kevesebbet mértem.. Már lassan betegesen mérem a vérnyomásom, mert féltem a babát. Sokat olvastam a terhességi toxémiáról, és tartol tőle.. Két nap múlva megyek ultrahangra, és szólok az orvosnak..valaki hasonlóan volt így? Mennyire megy fel a vérnyomás terhesség végére? Mikortól számít magasnak kismamaként?

2021. nov. 23. 22:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Terhességem 34.hetébe sajnos kialakult a toxemia. 3x1 dopegytet szedtem. Toxos diétán voltam,napi 3-4liter vizet ittam,szedtem a gyógyszert..ennyit tehettem. Szerencsére kordába sikerült tartani igy kisfiam 41.hetre szuletett,makk egészségesen :)
2021. nov. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
70%

Barátnőm is vérnyomásos volt, és a végére 220ra felment akkor lett sürgősségi császár, végezetül jól sült el, de egy életre szóló trauma volt.

Nem akarlak megijeszteni, de lehet, hogy beszélned kéne az orvossal egy tervezett császár miatt. Utólag ő is belátta, hogy nem kellett volna makacsnak lennie

2021. nov. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!