Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hivatalosan akkor hány hetes...

Hivatalosan akkor hány hetes terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Clostilbegyt segítségével estem teherbe, jártam ultrahangos követésre, így szinte napra pontosan tudom mikor estem teherbe (plusz, mínusz 1 nap). Ez alapján számítva pont 12 hetesen voltam a genetikai ultrahangon, ahol a baba mérete alapján azt írták a papíromra 12 hetes 5 napos. Innentől fogva akkor ezt kell hivatalosnak tekinteni, és bediktálni, ha kérdezik hány hetes vagyok? Akkor is, ha ténylegesen tudom mikor fogant a baba?
2021. nov. 24. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Általában az utolsó menstruáció első napját és az UH-t nézik.. egy orvos tud neked erre konkrét választ adni.
2021. nov. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy te mit tudsz meg mit nem:) Csak IVF esetén számolnak a beültetés idejével, egyébként nem.


Ha rendszeres volt a ciklusod, akkor az utolsó vérzés alapján számolnak.

Ha rendszertelen volt a ciklusod, vagy pedig a 12 hetes UH és a menzesz alapján számolt terhességi kor között nagyobb az eltérés, mint 7 nap, akkor a méret alapján.

2021. nov. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálam 5 nap eltérés van az utolsó nap és a baba méretei alapján megállapított nap között, mégis a baba méretei alapján határozták meg a SzVI-t.
2021. nov. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vérzés alapján kell számolni hivatalosan a terhesség korát, vagyis ha kérdezik, akkor minden hivatalos helyen ezt mondd.
2021. nov. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy hetet változtattak a kiírt dátumon a baba méretei alapján. Így ha bárhol kérdezik én már aszerint mondom a terhességi kort is, tehát nem a menstruációtól számolva
2021. nov. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, a 12. heti genetikai uh alapján korrigálhatják a kort. Ezt bepecsételik a kiskönyvbe. Értelemszerűen innentől kezdve ez a hivatalos, de ezt már a doki mondja meg, nem saját kútfőből találja ki a kismama.
2021. nov. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!