Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell/tanácsos szedni a...

Miért kell/tanácsos szedni a magnéziumot?

Figyelt kérdés
Sok helyen hallom/olvasom, hogy kismama társaim napjában akár több adag magnéziumot is beszednek/isznak (kinek mi). Azt tudom, hogy jó a különféle görcsökre, izomfájdalmakra, de ezt kötelező szedni? 24 hetes vagyok, nekem eddig a doki sosem mondta, hogy kellene (C,D vitamint, vasat és Gravida Optimát szedek a javaslatára). Arra lennék kíváncsi, hogy aki szedi, akár nagy dózisban, annak mi az oka? Köszönöm a válaszokat!

2021. nov. 28. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Én Mikor kérdeztem a saját dokim, azt mondta, hogy ez Magyarországi módi 😅. De egyébként van akinek tényleg használ. Nekem azt mondta a dokim, hogy ha megnyugtat hogy beszedem, ártani nem fog, de nem szükséges 🙂
2021. nov. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Elsőnek igaza van, leginkább placebo. Elvileg hasfeszülésre, görcsökre adják, de igazából nem sok hatása van.
2021. nov. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Én konkrétan görcsöltem tőle, ha csak fele annyit is szedtem, amennyit az orvos javasolt, így egy idő után már csak hébe-hóba szedtem, de mindig meg is bántam, mert utána jött a görcs. Szerintem orvos függő is, hogy mennyire ösztönzi a szedését. Mivel nem örült neki, amikor mondtam, a fenti tapasztalatomat, így később csak bólogattam neki, hogy igen, szedem. De én is szedtem terhes vitamint, tehát valamennyi Mg abban is volt.
2021. nov. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
Az én orvosom is kb olyan véleménnyel van a terhesség alatt szedetett emelt magnéziumról, hogy ez a módi és placebo. Én is szedem, mert sokat feszül a hasam 24 hetesen, de szerintem szenteltvizet is ihatnék rá..
2021. nov. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
A méh sima izomzat, semmilyen hatása nincsen a magnéziumnak rá
2021. nov. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem 22 hetesen olyan görcseim voltak, hogy ügyeleten kötöttem ki. Akkor írtál fel a 3x2 magnerotot naponta, placebo vagy sem, nekem 2-3 nap alatt elmúlt az a szörnyű görcsölés. Enyhén még vissza-visszajön, már csökkentem az adagot. Most napi 2x1-et szedek, 33 hetesen.
2021. nov. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem a lábamra nagyonjó volt. A terhesség végén durva izomgörccsel kelltem mindig. Ezt szüntette meg.
2021. nov. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
vetélés,koraszülés,láb és pocak görcsök ellen van a magnézium
2021. nov. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem az az oka, hogy magnéziumhiányos vagyok. Állítólag Magyarországon gyakori, a jód, szelén és D-vitaminhiánnyal egyetemben. Nekem görcsöl a lábam, ha nem szedem rendszeresen és az rossz élmény. De amíg a magnézium csak az én problémám, a másik 3 a babáé is, mert a jódhiány az agyi fejlődést zavarja, a D a csontozatét, szelén nélkül meg nem hasznosul a jód.
2021. dec. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!