Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meforal szedése terhesség...

Meforal szedése terhesség alatt. Volt esteleg, aki abbahagyta a terhesség alatt a gyógyszer szedését? Vagy tanácsosabb végig szedni?

Figyelt kérdés
14. hetes terhes vagyok, inzulinrezisztenciával és pajzsmirigy alulműködéssel. Az inzulinrezisztenciára Meforalt szedek. Az endokrinologusom azt mondta,még egy hónapig szedjem, majd hagyjam abba. Aggódom..., nagyon sokat vártunk erre a babára és nem szeretném elveszíteni!

2015. dec. 9. 16:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Pont ma tettem fel kérdést én is ezzel kapcsolatban. Az endokrinológusom szerint a legtöbb orvos 12. hétig szedeti, mások végig, nincs egységes szakmai álláspont. Van ismerősöm, aki az első 3 hónapban szedte, van, akitől (Németország!) elvették hat hetesen, mert ott nem szabad (szerintem ez a legrosszabb) és van, aki végig szedte és szülés után is, mert nem szoptatott. Én egy negyedik eset vagyok, 33. hét derekán járok, nyugodtabb voltam végig szedni, viszont én szoptatni szeretnék, így most kezdem majd fokozatosan elhagyni.


Szerintem a 12. hét után biztonsàggal abbahagyható szép fokozatosan, majdnem félidős leszel.

2015. dec. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!