Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ajakherpesz ellen valami jó...

Ajakherpesz ellen valami jó tipp? Babának lehet baja tőle?

Figyelt kérdés

40+4 napos kismama vagyok, valószínűleg szombaton indítanak. Idejét sem tudom mikor volt utoljára herpeszem, viszont most az elmúlt 1 hétben a 3. kezdi ki a számat.

Így félek, mert nem szeretnék semmit átadni át újszülött babámnak.

Van valami jó tippetek, valaki járt hasonlóan? :(



2021. dec. 1. 06:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem is éppen most volt, pedig iskolás korom óta nem jött ki. (Túl jól esett a derelye 🤦🏽‍♀️ )


Nem igazán mertem kenegetni semmivel, mert a betegtájékoztatókon ott szerepelt, hogy egyeztessek az orvosommal a használat előtt.


Jegeltem! Napi minimum 2x textil pelenkába fogtam egy kocka jeget és odanyomtam. Nagyon gyorsan elmúlt és nem lett sem hólyagos, sem kifejezetten ronda :)

2021. dec. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ja, azt kihagytam, hogy 26 hetes terhes vagyok, ez miatt nem igazán mertem kenni rá semmit.


Na meg teafaolajat kentem oda esténként, de ettől az egész szám iszonyatosan kiszáradt.

2021. dec. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Én alkohollal kenegetem, használ is csak baromi zavaró, hogy mire kezd eltűnni kijön egy újabb.

Remélem nem lesz baja a babámnak :(

2021. dec. 1. 07:42
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp megemlíteném az orvosnak, valami oka van, hogy folyamatosan újra és újra kijön.
2021. dec. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy herpesszel ne puszild meg a babád.
2021. dec. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%

9 hete szültem. A nemalvástól, szoptatastól, mindentől is le van gyengülve az immunrendszerem. Folyamat kinn a herpeszem úgy lassan 7 hete.

Én sose kenegettem, mert nekem akkor sem gyogyul gyorsabban.

Alkoholozom, mert az szárítja és ennyi.


Puszilgatom is a lányom, ki birná ki, hogy 7 hétig ne tegye. Semki baja

2021. dec. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Örülj neki, mert belehalhat. De csak nyugodtan.
2021. dec. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egyből szülés után és később is. Nem puszilgattam, nem nyúltam a számhoz és kész, nem lett semmi baja. Ha nagyon félsz, viselj szájmaszkot. Amit nekem orvos javasolt rá és bevált, az a kamillateás borogatás. Hamar "leszárítja".
2021. dec. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja és nekem pl. egy új arckrémtől jött ki, szóval esetleg gondold végig, elkezdtél-e valami újfajta kozmetikumot használni az arcodon. Illetve erősítsd az immunrendszeredet, mert ha az legyengül, rendszerint kijön a herpesz.
2021. dec. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!