Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire ártalmas 2 szem...

Mennyire ártalmas 2 szem antibiotikum, fogászati zsibbasztó és 1 szem fluconazol terhesség alatt? Most tudtam meg hogy terhes vagyok!

Figyelt kérdés
Most lett pozitív a tesztem. Nem tudtam hogy terhes vagyok egész idáig. De voltam fogászatra kaptam érzéstelenítőt antibiotikumot írt a doki mivel, gyulladt fog volt és nem tudta kihuzni. Bevettem idáig 2 szem antibiotikumot. Tegnap pedig hüvelygomba miatt felirtak két szem fluconazolt amiből egyet tegnap vettem be. Ugye nem ártottam a babának ezzel? 😭😭😭😭

2021. dec. 3. 11:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha most teszteltél pozitívat, akkor még csak 4 hetes vagy kb. Ilyenkor ezek a dolgok még "nem mennek át".

Én 17 hetes vagyok, múlt héten voltam magzatvíz mintavételen, ami után 5 napig 3X500mg antibiotikumot kellett szednem. Szóval nyugi.

A gombagyógyszer miatt pedig csörögj rá a nőgyógyászodra, aki felírta és kérdezd meg, hogy így szedheted-e ezeket tovább.

De a gyulladás meg a gomba szerintem veszélyesebb volna, mint a gyógyszerek.

2021. dec. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
12.hétig nincs összeköttetés. Amúgy egy gyulladás nagyobb bajt okozhat mint az antibiotikum.
2021. dec. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
2# nagyon jól írja.
2021. dec. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért az sem mindegy milyen antibiotikum. Mindenképp beszélj orvossal.
2021. dec. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
És beszélj az orvosoddal, mert vannak olyan antibiotikumok, amik szedhetőek terhesen is! És ne hagyd félbe, mert SOKKAL nagyobb kárt okozol hosszútávon.
2021. dec. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
5%
meginditotta taknyot nekem az a baj
2021. dec. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem írja jól a kettes! Kb. a 6. hétig nincs összeköttetés és szedhetsz bármit, de a 6.-12. hét között szinte semmit nem lehet beszedni. Hány hetes terhes vagy?
2021. dec. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

7# 🤦‍♀️


3 problémás terhességet vittem végig.

Magasvérnyomás, bélgyulladás, vérzés, egyiknél toxémiás is voltam.

egy rakatt gyógyszert, antibiotikumot is kellett szednem, nem is egyszer.

De kérlek mesélj még..


Való igaz van gyógyszer amit meghatározott trimeszterben nem szabad, vagy tanácsos szedni.

2021. dec. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz. Még nagyon az elején vagy, kárt nem okoz nyugi. Nekem anno, tűdőgyulladasom volt, nem tudtam hogy terhes vagyok. Többféle antibiotikummot, láz csillapítót, köptetőt szedtem. Sőt, volt pár tűdő rtg. Fiam már 30.éves,teljesen egészséges.
2021. dec. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%

8 akkor elég fura, hogy még ennyit sem tudsz. Van akinek 10 gyereke van és nem okos, szóval nekem ez nem érv. Az első trimeszterben kell a legjobban odafigyelni és kerülni a gyógyszereket, de nem ennyire korán, mint ahol a kérdező tart. Szerintem a fogászati érzéstelenítő egész terhesség alatt mehet, bizonyos antibiotikumok szintén. A fluconazol miatt viszont azonnal beszélj a dokiddal!

"Fluconazol: Gombaellenes hatású szer, melyből szájon át alkalmazva egy dózis még nem káros, ismételt alkalmazás esetén azonban születési rendellenességeket okozhat. Szedésének abbahagyása után 1-2 hónapot kell várni a gyermekvállalással." [link]

2021. dec. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!