Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most vagyok 24 hetes terhes.Má...

Most vagyok 24 hetes terhes.Már 3x szedtem antibiotikumot, visszatérő hüvelyfertőzés miatt ( candida, streptococcus, staphilococcus, e -coli) én is és párom is kaptunk kezelést, tapasztalatokat szeretnék kérni, járt más is ilyen cipőben?

Figyelt kérdés
Mindketten kaptunk kezelést, higiéniára mindketten figyelünk, 90 fokon mosom a fehérneműket, használok ruha fertőtlenítőt, vasalom is őket, pamut alsóneműket hordunk. Figyelek a tisztálkodásra, együtléteket is ritkázzuk most ebben a periódusban, ha nagyritkán is együtt vagyunk akkor is óvszerrel. Kétségbe vagyok esve, hogy ártottam a babának a sok antibiotikummal (dalacin, ampicilin+ hüvleykúpok) és ráadásul nem is kezelődtem ki. Szedek D vitamint, próbálom az immunrendszerem karban tartani, de azt látom, bármit csinálok nem használ. Nagyon féltem a babám egészségét. Tapasztalatokat szeretnék kérni, kinek mi segített, járt már valaki hasonló cipőben? Egészséges babátok született a nehézségek ellenére is? Válaszaitokat köszönöm.

2021. nov. 22. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont az antibio okozhat hüvelygombát, én minden alkalommal megkapom ezt a fantasztikus mellékhatást, ha valami miatt gyógyszert kell szednem. 🤔
2021. nov. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bizony, az antibiotikum miatt van. Nekem is mindig lesz, ha nem is gomba, akkor gyulladás, de általában gomba.
2021. nov. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Pedig probiotikumot is szedek ha antibiotikumos kezelést kapok, vettem lactobacilust tartalmazó hüvelykúpot is, amit rögtön kezelés után alkalmaztam, hogy helyreállítsa a hüvely felborúlt egyensúlyát de mindhiába. Most utoljára e.colim volt candidával, előtte streptococcus B, azelőtt ha jól emlékszek e.coli, ezt megelőzően staphylococcus, és ez így mind sorba a terhességem alatt, párom is volt vizsgálaton, neki semmi baci, gomba nem jött ki akkor. És tényleg igyekszek ezeket mint megelőzni, már tiszta stressz vagyok. Azt hiszem ez egy ördögi kör. Próbáltam már a cukrot is mellőzni, a lisztes dolgokat, ha nem is 100%-osan, de így is visszatértek a problémák. Most terhesen azt tudom, hogy egyébként is valószínűleg még fogékonyabb vagyok a fertőzésekre. Féltem a kicsit, ha kapok kezelést márpedig eddig antibiotikumot kaptam, több félét is, azért is féltem de tudom, hogy vannak felírható antibiotikumok de ez már soknak tűnik, ha kezeletlenűl marad a probléma, az se jó nyilván, mert így is problémát okozhat (és a nemi életünket is megkeseríti ez az egész,) egyébként már terhesség előtt is voltak ilyen problémáim.
2021. nov. 22. 17:07
 4/10 anonim ***** válasza:

Amíg zárt a méhszáj addig nem aggódnék kifejezetten a baba miatt,

Cukrot lisztet ne egy időre meg úgy ahogy hanem teljesen hagyd el, legalább 3 hét mire használhat ha az is probléma.


Mást nem tudok javasolni, másik doki esetleg?

2021. nov. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Terhességem előtt is több dokinál voltam már, mivel már akkor is kűzködtem ezekkel a problémákkal. Hiába voltam már többnél is,nem sikerült megoldást találni. Magyarba is átmentem, egy orvoshoz, Gyulára, sajnos ő sem tudott segíteni.
2021. nov. 22. 18:31
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos 3 hete keményedik is a hasam, leginkább este, ilyenkor lepihenek, szedek 3x2 magnéziumot és progeszteront is.
2021. nov. 22. 18:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Progeszteront miért? Orvos javasolta?
2021. nov. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, már a terhességem első trimeszterében kellett szednem, mert sokszor fájt a derekam, hasam. A második trimeszterben abbahagyhattam. Mivel kb 3 hete keményedik a hasam, ismét kell szednem, az is lehet, hogy a 36.-ik hétig. Segít meggátolni a haskeményedést.
2021. nov. 22. 21:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Ennyi hülyeséget milyen orvos csinál bakker? Keményedésekre magnézium elég, gombára meg nem kell antibio., mert csak ront a helyzeten. 🤦🏼‍♀️
2021. nov. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az antibiotikumot nem a gombás fertőzésre kaptam, hanem a bakteriálisra. Az esetek többségében bakteriális fertőzésem volt, csak mindíg más baktérium, utoljára pedig kevert, baktérium +gomba, a baktériumra kaptam az antibiotikumot és a gombára külsőleg használható krémet.
2021. nov. 22. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!