Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi ez a bélgörcs???

Mi ez a bélgörcs???

Figyelt kérdés

Sziasztok

Már terhesség elején kínzott ez a tünet. Megpróbálom leírni. 8-9hetes lehettem mikor annyira begorcsolt a hasam és éreztem hogy hirtelen megteltem gázzal, és egyből szellenteni kellett. De fajt nagyon mert feszített a hasamba is meg a végbelemnél. Mintha tűt szúrtak volna “oda”…

Most lassan 16 hetet taposom és erre újra megint kínoz ez a tünet. Egy hogy nagyon kellemetlen, másik meg hogy bárhol rám jön és kb 5-7nap mire elmúlik. Begorcsol hirtelen a hasam érzem hogy tele leszek gázzal és hirtelen elkezd nyilalni a végbel nyilásnál is meg a hasam alja is szúr… majd ha szellentek természetesen megkonnyebbulok, de 10 perc se tellik el és újra. Mi ez???? Másnak is volt ez? Vagy ilyesmi? Mit kell tenni ellene? Első terhessegemnel semmi ilyen nem volt.


2021. dec. 13. 22:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Engem mind 2 terhességemnél főleg az első trimeszterben kinzott.. De utáni hetekben is elő jött. Kitartást🙂
2021. dec. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem folyamatosan ez van. Már 22 hetes vagyok és mintha rosszabb lenne, mert persze most már szorulásos is vagyok. 3 naponta olyan fájdalmaim vannak emiatt, aztán persze én is megkönnyebbülök. Remélem, hogy szülés után megszűnik.
2021. dec. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kialakulhat valamilyen ételérzékenység is a hormonális változásoktól. Pl. tej, glutén, tojás, keményítő, cukor... Az csinál ilyen hirtelen puffadást.
2021. dec. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat, kicsit megnyugtató nem csak engem őrit meg ez az egész. Szedem a maltoflert kb 3-4naponta latogatom meg a mosdót. Pedig rostban dús etrendem van. Amúgy ugyanez, ha voltam wcn elmúlik majd visszajön. Szinte van olyan hogy bugyborékol a hasam annyira tele van gázzal. És ami idegesítő hogy bárhol rám jön :( szoval kimozdulni sem nagyon szeretek így. Köszönöm és kitartást mindenkinek
2021. dec. 14. 07:14
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen bélgörcs kellemetlen, de lehet allergia is.
2021. dec. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Próbálj meg kevésbé puffasztó kajákat enni és nagyon nagyon sok rost. A 3-4 napi wc nem segít a helyzeten sőt. Lehet, hogy ez az alap probléma. Én pl. imádom a lencsét és a babot, de az elején olyan kínokat éltem át tőle, hogy sajnos elengedtem.

Egyébként a görcs érdekes kérdés. Rám is rámjön néha olyan hascsikarás jellegű, hogy úgy érzem kb. 2 percem van eljutni a mosdóig, aztán ott semmi. :D És ezt egynap többször is eljátsszuk, ami mondjuk elviselhető otthon, vagy a munkahelyemen, de egy nagybevásárlásra így elindulni, vagy elutazni valahova elég poén... Csak egyszer ne fussak, amikor viszont kellene... XD

2021. dec. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Sajnos velem is kb ez van, 16 hetes vagyok, nem számít mit eszek, volt olyan, hogy salátát ebédeltem és olyan görcs kapott el mozdulni sem bírtam. Wc-re én is 3-4 naponta tudok menni bármennyire próbálok helyesen táplálkozni. Valószínű ezt megkell szokjuk most pár hónapig, nagyon kellemetlen,
2021. dec. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot, hidd el úgy eszek hogy jó legyen. Minden nap leves, főtt étel. Nagyon ritkán gyors kaja pl gyrostal. De van hogy sajnos egy szendvics megy le annyira étvágytalan vagyok. Próbálok sokat inni, sok gyümölcsöt eszek szerencsére. De úgy tudom a vas is lassítja az anyagcserét, de muszáj szedni mert verszegeny vagyok :( tegnap szekeltem, most szerencsére elmúlt ez az egész. De szerintem hamarosan újra visszajön. Kitartást mindenkinek, ez van ezt kell szeretni. Inkább ez, mint más probléma legyen :)
2021. dec. 15. 13:03
 9/12 anonim ***** válasza:
Még annyi ötletem van, hogy sokan emlegetik, hogy meghajtja őket a magnézium. Ha eddig nem szedtél, akkor szedjél esetleg. Ha wc után elmúlik a probléma, akkor tuti a székrekedés okozza a gondot.
2021. dec. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
4-5 szem MagneB6 megy le egy nap. Engem sose hajtott meg, de én is hallottam róla köszönöm! Biztos a szekrekedes, sajnos ki készülnek a beleim ettől a lassusagtol. :/
2021. dec. 15. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!