Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy bírjátok a terhesség...

Hogy bírjátok a terhesség vége felé? Főleg ha fizikailag fáj, azt mentálisan elviselni minden nap?

Figyelt kérdés
Most vagyok a 37. hétbe, és brutálisan fáj a szeméremcsontom és az egész medencém. A baba már teljesen lent van. Amikor a doki megnézte a méhszájamat, mondta, hogy hoppá itt a feje. De nem akar kijönni, és már sétálni se tudok olyan borzasztó fájdalommal jár. Ez a folyamatos fájdalom kikészít, ti hogy éltétek túl az utolsó heteket, ha fizikailag ilyen megterhelő volt?

2021. dec. 14. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Innentől nem jó dolgok jönnek. Erre még rájön a szülés. Sajnálom! Meditálni szoktam akkor, és azóta is, akkor volt, hogy percekre sikerült ellazulni tudatosan és megpihenni úgy istenigazán.
2021. dec. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Gondolj arra, hogy ennek a fájdalomnak meg lesz a gyümölcse. Van akinek a törött karja fáj, és hónapokig elhuzodhat a rehabilitációja, másnak a reumás ízületi fájnak, a harmadiknak rákos megbetegedés miatt vannak fájdalmai... Ezeket egyikük sem választotta, és van, akinek nincs kiút a fájdalomból...


Neked csak max 3 hét, és vége lesz, cserébe a kezedben tarthatod a várt gyermekedet.


Addig is kitartást kívánok!

2021. dec. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Segített már bárkinek is a saját baján az, hogy amúgy Afrikában éheznek?

Persze, hogy nem.

2021. dec. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Van már egy gyerekem, de nála nem volt ilyen fájdalom.


Nem szoktam panaszkodni, itthon se mondom senkinek, pedig az is nehéz hogy lemenjek a lépcsőn.


Arra voltam kíváncsi, hogy van e valami technika, amivel lehet ezen könnyíteni. Próbáltam tornát, meg elvileg olyan gyakorlatokat, ami segít a medence fájdalmon, de eddig semmi nem használt.

2021. dec. 14. 23:06
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is második terhesség, bár még csak 27 hetes, de sokkal több mindenem fáj, mint az elsővel. Tippem nincs, de nem vagy egyedül. Kitartás!
2021. dec. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Pihenj sokat, ha jobban érzed magad picit sétálj, mozogj kicsit azért, az ellazít.

Átérzem amúgy, én ma vagyok 40 hetes, moccani alig bírok, bár nem fáj, már nagyon kibújhatna.

2021. dec. 15. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első lányomnál gyakorlatilag olyan voltam a végére mint egy nyugger aki csipőprotézisre vár 😂 alig bírtam mozogni, menni, oldalt feküdni pedig felért egy kínzással.

Ráadásul 2 évvel császár után még mindig sokszor elég volt egy rossz mozdulat, és gyakorlatilag majdnem összecsuklottam.

Azóta született még 2 gyermekünk, és érdekes mód náluk nem jött elő ez.

2021. dec. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez már nem az a jellegű fájdalom, amin lehet segíteni. A második trimeszteri derék, csípő fájdalom még tornával korrigálható, javítható elég jól (tapasztalat), de amikor a baba feje beékelődött, már az tágít, feszít mindent, ami az útjában áll, akkor erre nincs jó mód. Ki kell tartani és türelmesen viselni, sajnos. Szerintem az ilyenekről kapta a várandósság azt a "gúnynevet", hogy terhesség. Mert igenis tud olykor terhes lenni. Neked már az. Kitartás, nem vagy egyedül, pihenj sokat (nekem pl. oldalt fekve kicsit jobb volt mindig) és hamarosan meglesz a baba! :)
2021. dec. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!