Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A masodik babamat varom....

A masodik babamat varom. Nincsenek tuneteim, sem fizikailag, sem mentalisan nem erzek semmit. Ez igy normalis?

Figyelt kérdés

A fizikai tunetek hianya meg elmegy, mert meg csak ot hetes vagyok. Az elso terhessegemnel sem voltam rosszul, ez nem is hianyzik, viszont emlekszem, hogy ott mar az elmaradt mensi utan fajdogalt, gorcsolgetett a mehem, erzekeny volt a mellem, kezdodott az alomkor. Most ilyen nincs.


Ami jobban zavar az az, hogy nem erzem azt a mamort, amit az elso babaval ereztem a pozitiv teszt utan. Nem repkedek, szinte fel sem fogom, el sem hiszem. Mar lelkiismeret-furdalasom van emiatt. Mintha nem varnam annyira.

Lehet ez amiatt, hogy az elso baba fel ev probalkozas utan jott ossze es akkor mar nagyon izgatott voltam, most pedig elso honapban az elso nekifutasra teherbe estem? Olyan hihetetlen, hogy ilyen gyorsan jott.

Valtozni fognak az erzeseim?

Nektek hogy volt a tobbedik terhessegnel?

Mondjuk az is benne van szerintem, hogy meg a nagyobbik babam is csak het honapos, szoval van mellette programom boven, nem nagyon van idom a terhessegen gondolkodni.


2009. jún. 17. 08:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia

Nagyon hasonló cipőben járunk :)

A lányom pedig 9 hónapos és most 5 hetes vagyok. Nekünk nem tervezett baba, fog gátló mellett csúszott be, és az első pár nap sokkban telt, hogy mi lesz...

Mámor? Már az is haladás, hogy nem "gond"-ként fogom fel a dolgot. És persze lelkiismeret furdalásom van, amiért nem örülök neki felhőtlenül.

Remélem hamarosan megszokom a tudatot, hogy hamarosan 4-en leszünk.


Amúgy nekem sincsenek tüneteim, csak állandó "mindjártmegjön" érzés, meg nagyobb az étvágyam, ennyi. De még eléggé koraterhesek vagyunk, lehet, hogy nemsoká elborít minket a rosszullét.. majd meglátjuk!


sok kitartást, sorstárs! :D

2009. jún. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7%
más nagyon örülne neki az biztos hogy terhes. kellett volna várni még egy kicsit akkor a második babával:-)
2009. jún. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Elso valaszolonak: igen, tenyleg hasonlo a helyzetunk, annyi a kulonbseg csupan, hogy nekem a sokk kimaradt, mert mi ugye terveztuk a babat. Nekem meg mindjart megjon erzesem sincs, ugyhogy mar amiatt is paraztam, hogy esetleg elhalt a baba es ezert nem lobbannak fel bennek az erzelmek. De tegnap csinaltam meg egy tesztet es az, ami par napja meg csak nagyon halvany volt, tegnap erosen pozitiv lett, ebbol gondolom, hogy no a hcg, tehat van baba. Mindegy, majd biztosan beindulnak a dolgok...

MOndjuk a sogornom meselte, hogy a masodik terhessege mas volt mint az elso. Az elsonel mindig azt varta, hogy mikor mehetnek mar ujabb vizsgalatra, a masodiknal meg rendszerint utolso pillanatban jutott eszebe, hogy mennie kell, ugy teltek a hetek, hogy eszre sem vette es nem is igazan volt elragadtatva attol, hogy 60 km-t kell utaznia egy vizsgalat miatt a nagyobbik gyereket rangatva a nyar kozepen nagy pocakkal. Azt is mondta, hogy a terhesseg is elropult es a vasarlasi laz is elmaradt, ami az elsovel megvolt.

Lehet, hogy nalunk is igy lesz?


Masodik valaszolonak: szerintem nincs igazad, ezzel nem sokat segitettel. Nem hiszem, hogy varni kellett volna es nekem semmi kozom sincs masokhoz es az oromukhoz. Szo sincs arrol, hogy nem orulok a babanak, orultem, hogy pozitiv a teszt, izgulok, amikor wc-re megyek, nehogy azt lassam, hogy megjott a mensim. Szomoru lettem volna, ha kesik a mensim es negativ a teszt. Valami mas hianyzik.

Vagy tapasztalatbol beszelsz? Mar te is a tobbedik gyerekedet varod, neveled es atelted ugyanezt? Mert akkor azzal sokat segitenel, ha kifejtened, es elmeselned, hogyan alakultak az erzelmeid.

Koszonom.

2009. jún. 17. 08:57
 4/7 anonim ***** válasza:
ugyan ebben vagyok en is pedig az elso babamat varom.12 hetesen nem tudom meg mindig felfogni,hogy babas vagyok,neha azt gondolom biztos,hogy minden rendben lesz,nem fogok kimerulni,megorulni,ha sir.Szeretem a gyerekeket de ha hisztiznek attol meg birnek orulni,remelem a sajatommal nem lesz gond es jo anya leszek!
2009. jún. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

sziasztok! az első válaszoló, mintha az én történetemet írta volna le :)))

a fiam most 8 hónapos, és 11 hetes terhes vagyok!

fog. gátló mellett lettem pocis, az első hét sokkban telt és tényleg már az is haladás volt, hogy nem gondként fogtam fel...

tegnap voltam ultrahangon és már egész máshogy éreztem, mint néhány hete. kezdenek éledni az anyai örömök bennem :) szerintem nálatok is változni fog!

hiszen ott a "nagy"babánk! nem csoda ha nem repesünk azonnal egy újabb babától, hisz most épp ott van egy.

szerintem akinél nagyobb a korkülönbség, annál hamarabb jön ez a babás-öröm. nekem az is fura volt, hogy úgy éreztem a nagyfiam lesz mindig a kedvencem, mást nem is szerethetek annyira :) szerencsére ez már változóban van!


Csajok! bocs az offért, de Ti hogy fogjátok megoldani a közlekedést? én ezen agyalok két hete.. kell egy tesókocsi? halálosan idegesít ez a téma :)

Mindenkinek jó egészséget!

2009. jún. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

második vagyok. először is nem megbántani akartalak ha igy le bocsánat. ahogí irtad terveztétek a babát ugyan de ugylátszik akkor mégsem készültél fel igazán rá. valami biztos bánt erre kell rájöjj mitől félsz és akkor helyére kerül minden. lehet hogy az idegesít legbelül hogy sok lesz kis korkülömbséggel vagy nem tudod majd megoldani a mindenapokat. gondolod át és nyugi helyrekerül minden:-)

sok boldogságot és minden jót.

2009. jún. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Igen, gyanítom, hogy nagyon gyorsan el fog repülni... Remélem legalább olyan könnyű várandósságom lesz, mint a lányommal volt (vannak kétségeim efelől, pont ma tettem fel egy kérdést ezzel kapcsolatban itt az oldalon).

A vizsgálatokra való utazgatástól én is tartok egy kicsit, de szerencsére anyámat le tudom majd akasztani néha,hogy vigyázzon a nagyobbra.

Tényleg fura belegondolni, hogy még egy törpicsek belép az életembe, akit ugyanúgy fogok imádni. Nehéz elképzelni, de biztos így lesz.


Amúgy nálunk a tesókocsi kizárt, mert nem férne be a liftbe. Esetleg fellépőt veszek, de reményeim szerint addigra a lánykám már teljesen önállóan fog közlekedni. Az is eszembe jutott, hogy a kicsit kendőben hordanám eleinte és a nagyobbiké maradna a kocsi, de nem tudom, ez mennyire lenne kivitelezhető a fagyos februárban.

2009. jún. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!