Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan lehet nem észre venni...

Hogyan lehet nem észre venni a 6. hónapban, hogy terhes?

Figyelt kérdés
Néha olvasok az interneten olyant, hogy valaki nem veszi észre a terhessége és babát csak később.

2021. dec. 17. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés. Én amikor a lányomat szültem, volt egy szobatársam, aki az egész terhességet nem vette észre. Akkor ment orvoshoz, amikor beindult a szülés, mert nagyon görcsölt a hasa, de még akkor sem sejtette, hogy nem sokára anya lesz.
2021. dec. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Olyan esetben mondjuk el tudom képzelni, amikor valaki szülés után viszonylag rövid időn belül esik megint teherbe, amikor még nem állt vissza a menzesze.
2021. dec. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Van, aki az egész terhessége alatt menstruál és alig hízik (főleg ha alapból kövérebb), a baba meg keveset mozog. Máshogy nem tudom elképzelni.
2021. dec. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Extrém elhízottaknál is el tudom hinni, hogy később veszik észre.

Bár rajtam is van felesleg, a 9. hét körül azért mégis egyértelműen kitapintható volt a méhem az alhasamnál. Nem igazán tudom elhinni, hogy egy átlagos testalkatú nő egy ilyen változást ne vegyen észre.

Ráadásul ugye ott a vérzés elmaradása is. A ciklusom sosem volt pontos, volt hogy egész hónap kimaradt. Ennek ellenére ha tudtam, hogy van esély akár terhességre is, akkor csináltam tesztet.

És még ha vérezget is kicsit az illető, megint csak nem tudom elhinni, hogy semmiben sem más a dolog, mint valódi menstruációnál. És ha bármi eltérés van a vérzésében ÉS azt is tudja, hogy akár terhes is lehet, akkor megint csak nem tudom felfogni, hogy miért nem tesztel...

2021. dec. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Amit az 1-es ír, azt én se tudom elképzelni. Ok, hogy valakinek rendszertelen a mensi, meg esetleg vérezget. Meg olyan az alkata, hogy nem látszik a baba növekedése. De hogy az utolsó 3 hónapban nem rúgja le a veséjet, és nem nyúl kifele kézzel, lábbal a baba, azt nem hiszem el!!!! Ilyenkor mindig azt mondják, hogy azt hitték bélmozgás 🤦🏽‍♀️ Ja, amikor a hasadból kiáll egy nagy dudor, aztán elkezd menni jobbra-balra, az pont észrevehetetlen 🤣🤣🤣🤣
2021. dec. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok: amikor ezt mesélte nekem, először én is azt hittem, csak kitalálta. Amúgy húsz éves fiatal lány volt, vékony testalkatú, ezért sem értem, hogy nem vette észre, hogy vmivel nagyobb a hasa. Azt mondta, végig menstruált (számomra ez is fura), végig dolgozott vendéglátóiparban, nem voltak rosszullétei. Amíg kórházban volt, a szüleinek kellett gyorsan beszerezni minden holmit a babának. Furcsa, az biztos, én sem tudom elképzelni, hogy vki nem veszi észre, még mindig ha eszembe jut ez az eset, az is megfordul a fejemben, hogy csak kamuzott. De miért tette volna?
2021. dec. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
5 Nekem mondjuk soha nem látszott úgy a baba mozgása. Persze ettől nyilván való volt hogy nem bélmozgás, de csak hullámzott meg enyhén nyomta ki magát 🤷
2021. dec. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az nem veszi észre, aki nem akarja észrevenni. Homokba dugja a fejét, mintha akkor meg sem történne. Ahogy mások is írták, ha tudom, hogy minimálisan is, de van esélye a terhességnek (együtt voltam valakivel) és nem úgy vérezgetek, fura érzéseim vannak, stb., akkor csinálok egy tesztet. Én sem tudom felfogni hogy nem lehet ezt észrevenni. Még ha valaki extrém dagadt is olyan különös velső érzés a baba mocorgása, hogy nagyon gyökérnek kell lenni, ha valaki mégcsak nem is gondol erre.
2021. dec. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Há nézd.. Az egyik sógornőm akkora buta, hogy azt hitte a szoptatás valami csoda fogamzásgátló.. Aztán 5 hónapos terhes volt mikor kiderült, holott akkor már egy ideje mondogattuk neki, hogy igencsak kerekedik.. Ekkor volt a nagy 8 hónapos..

Vannak ilyenek.

2021. dec. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jézus xd hát így a hozzászolásokat nézve nagy az isten állat kertje. Sajnos van egy pár buta ember ezen a világon aki jobban tenné ha nem szülne gyereket. Sosem értettem meg azokat akik nem veszik észre hogy terhes. 9 hónap alatt nem tűnik fel hogy nincs menszesze az embernek. Elkezd nőni a hasa meg valami mocorogni a pociba meg megváltozik az egész test.
2021. dec. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!