Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Macskával 1 szobában élni...

Macskával 1 szobában élni karos a babára?

Figyelt kérdés
Jelenleg 1 kis családi házban élünk anyósoméknál a férjemmel és jön a baba. Konkrétan 1 szoba úgymond a miénk, és van 1 két éves cicánk, aki pici kora óta házi cica, de családi okok miatt be kellett költöztetni a mi szobánkba mert a többbbieket zavarja, én nem szeretnem télen kirakni a hidegbe egész napokra, de rendszeresen van kont nappal. A halma bent van a szobánkban, ami elég zavaró de amíg nem sikerül elköltöznünk addig nem tudunk mást kitalálni.(kb 1 hónap múlva költözünk). 10 hetes terhes vagyok, szerintetek a macska+a halma jelenléte nem káros a babámra?

2021. dec. 22. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Amíg benned van a baba addig nem. Utána se,csak nem szabad kettesben hagyni őket míg pici,mert néhány macska szeret ráfeküdni a babákra/arcukra is. Legalábbis ezt olvastam.
2021. dec. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a toxoplazmózistól tartasz, akkor csináltass magadon egy tesztet, hogy átestél-e már rajta. Amíg meglesz az eredmény, az alom takarítását hagyd meg a párodnak.
2021. dec. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi az a halma? Alomra gondolsz? Ha 1 honap mulva koltoztok, akkor meg a kerdes is targytalan.


Semmi bajod nem lesz a macskatol, ha oltva, feregtelenitve van rendszeresen. Egyedul amiatt aggodnek csak, hogyha tenyleg egy szobaban lennetek, hogy ejszaka belefekszik a baba agyaba, vagy “piszkalja” ot, stb.

2021. dec. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2# és 3# is nagyon jól megírta, hogy mire kell figyelni. Macskát lehet tartani, de az almot miá valaki takarítsa. A macska féregtelenitve,oltva legyen és tiszta legyen. Macskát és kutyát felügyelet nélkül, újszülöttel nem szabad hagyni. Bármenyire is bizol, a házikedvencedbe.
2021. dec. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én még annyit fűznék hozzá, hogy ha az alom sima nyitott tálcában van, akkor azt lecserélném egy zárt macskavécére.
2021. dec. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 2 macskának egy kutyánk van, ugyan úgy megtartottuk mikor várandós lettem, nyilván csak simogattam meg éreztem de nem lett baja a gyerekeknek , már megszületett lassan 1 éves

Még a mai napig megvannak a macskák, de nincs baja, plusz kutyus is van

2021. dec. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
11%
Viszont nekünk kinti macskák is , tehát álmuk nincsen kikéredzkednek
2021. dec. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is van egy cicánk, az almot nem ott tartjuk ahol alszunk, nem én takarítom, a hálószobába be sem engedjük. Ivartalanítva, oltva, féregtelenítve van, annyi a baj, hogy ki is jár és bármit behozhat. Megcsináltattam a toxoplazmózis tesztet, sajnos nem estem át rajta, az orvosom szerint minden hónapban megkell ismételni. A cicát természetesen nem tesszük ki, imádjuk, már 5 éve velünk van.
2021. dec. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!