Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz,hogy ha forró vízben...

Igaz,hogy ha forró vízben fürdöm el tudok vetélni?

Figyelt kérdés

5hetes terhes vagyok,pár embertől hallottam ezt és nem tudom,hogy igaz-e.

Ne támadjatok én is csak hallottam,első babám lesz és nem szeretnék ilyen hibákat elkövetni,mert én alapvetően is szeretek forró vízben fürdeni.

Mire figyelhetnék oda,hogy véletlen se vetéljek el…



2021. dec. 22. 13:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Ha ez igaz lenne,senki nem menne abortuszba,csak beleülne egy kád forró vízbe!
2021. dec. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Igaz lehet, állítólag régen épp így próbálták elvetetni a nem kívánt terhességet.


Ultra brutál forro vízben nem szabad fürdeni! Én korábban olyanban fürödtem órákat ahol gőzben állt az egész fürdőszoba...

Normál hőmérsékletűben szabad ameddig zárt a méhszáj

2021. dec. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

El lehet, de ez azért nem olyan gyakori :D igazából én inkább azt mondanám, hogy az nem tesz jót ha megemelkedik a testhőd. Kb ugyan olyan, mintha lázas lennél, és ugye arra is nagyon kell ügyelni a terhesség alatt, mert bizony tud gondot okozni.

A másik amiért nem ajánlják a kádfürdőt, az az hogy könnyebb fertőzést összeszedni, ami szintén vetéléshez vezethet.

Ez mind csak irodalom, volt hogy előfordult. Sok kismamát ismerek akik fürödtek terhesség alatt végig és semmi bajuk nem lett, olyat is ismerek aki fertőzést kapott (nem biztos, hogy amiatt). Neked kell eldöntened, hogy mi fér bele :) szerintem semmi baj azzal ha te fürödni szeretsz inkább, azt javasolnám hogy forró víz helyett melegben tedd.

2021. dec. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Hídégvízbe és brutál forró vízbe ami jakuzzikban van, azokba nem szabad fürdeni. Otthoni zuhanyzóba és otthoni kádban, szabad fürödnöd meleg vízbe, de nem túl forróba.
2021. dec. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
"szeretek forró vízben fürdeni" - erről azonnal szokj le, mert keringési zavarokat okozhat. Vetélést nem, de betegséget igen.
2021. dec. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

Esetleg még pár tipp,hogy mire ügyeljek?Nem fürdés ügyileg hanem esetleg más

2021. dec. 22. 14:14
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Ne egyél nyers dolgokat.

Amugy meg érezd jol magad :)

2021. dec. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7/7-nek köszönöm szépen!:)
2021. dec. 22. 14:28
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Keress rá neten az étkezésre mi tiltott mi nem


Pl terhesség alatt nem lehet : nyers húst, halat (sushi, tatár beefsteak)

Nyers tojást (pl tiramisut)

Pasztörizálatlan tejtermék : penészes sajt, camembert


Evidens(nek kéne lennie) hogy dohányozni drogozni alkoholt inni nem lehet, bár valaki azt vallja h 1 dl vörösbor hetente még jót is tesz (ezt mindenki maga dönti el, én a zero tolerancia híve vagyok)


Kávét napi 1-2 lehet inni


Hajfestés. Állítólag már mehet az is(ezt nem Tudom biztosan mert nem festem a hajam)


Nyáron ha nincs nyitva a méhszáj és fürdeni szeretnél akkor inkább a természetes vizekben mint strandon.


Napozni szaunázni jakuzzizni szoláriumba menni nem szabad.

Masszirozni hátat lábat csak szakember, kismama Masszőr


Nem tudom hirtelen ennyi jutott eszembe de kérdezz nyugodtan akár privátban is

2021. dec. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Uhh köszönöm neked iiis!
2021. dec. 22. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!