Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Beadatjátok a harmadik oltást...

Beadatjátok a harmadik oltást terhesen?

Figyelt kérdés
A kérdés azokhoz szól, akik terhesség előtt beadatták az első két oltást és azóta lejárt minimum fél év. Egyéb válaszolók véleménye nem érdekel
2021. dec. 23. 13:20
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
51 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Aznap töltöttem a 35.hetet, mikor szólt a háziorvosom, hogy be lehet adatni a 3.-at, úgyhogy így már nem vállaltam. Viszont terhesség után be fogom adatni.
2021. dec. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Elfogyott az ellenanyagom őszre (januárban kaptam az első kettőt). A férjem olyan helyen dolgozik, ahol ki van téve fertőzésnek folyamatosan. Én 19. hetesen beadattam. Előtte beszéltem a nőgyógyászommal és beszéltem infektológussal is. Én így láttam biztonságosnak. Mondjuk én beadattam az influenza elleni oltást is, ahogy minden évben eddig is, csak most azt, amit a kismamák is kaphatnak.
2021. dec. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Beadattam
2021. dec. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

Nyáron (június és július) kaptam meg az első kettőt, terhesség előtt. Most vagyok majdnem 12 hetes és épp tegnap konzultáltak erről a szülésznővel. Azt mondta, ő ajánlja, amit gondoltam is. Illetve azt is mondta, hogy eddig senkinek semmilyen problémát nem okozott (akik hozzájuk járnak). Ezenkívül azért is javasolta, mert ha tegyük fel elkapom és bekerülök vele a kórházba és oxigénre kellesz kötni, akkor értelemszerűen el kell venniük a babát. Hát azt már nem... Szóval januárban lesz 6 hónapja, hogy felvettem a másodikat, úgy januárban tervezem is felvenni a boostert. Pfizert vagy Modernát.


Mellesleg azt is mesélte, hogy azért ajánlották (sok helyen a mai napig így van még) a 13. héttől az oltást, mert ugye ez egy mérföldkő, jóval lecsökken ilyenkor már a vetélés esélye. De ez az első trimeszterben nem így van, tehát mivel nem akarták, hogy az emberek egybemossák a dolgokat, hogy az legyen "biztos az oltás miatt ment el a baba", így emiatt ajánlották a 13. héttől csak. Mára ez már itt nincs, ahol én élek, bármikor fel lehet venni. Teljesen logikus, lássuk be, nagyon sok embernek elhiszem, hogy megfordulna a fejében, hogy az oltás miatt történt meg a baj, pedig alapjáraton sajnos nagyon gyakori a vetélés az első 3 hónapban.


Szóval én felveszem mint írtam is. Teljesen önszántamból, főleg a baba miatt, illetve család miatt is persze, ugyanis jelenleg nem dolgozom, a kutyát nem érdekli, hogy lesz e 3. oltásom vagy sem.

2021. dec. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17%
Az elsőt sem adattam be. Voltam covidos, nem egy nagy szám.
2021. dec. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Te be adatod, az oltást kérdező?
2021. dec. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

#5 És ez azt jelenti, hogy más is úgy vészeli majd át a betegséget, mint te? Arról nem is beszélve, hogy terhesen fokozott a kockázat. Ne értsd félre, a te életed. Úgy állsz hozzá, ahogy szeretnél. De egy kicsit úgy hangzott, mintha neked kutya bajod sem volt, hát akkor másnak sem lesz. Pedig SAJNOS nagyon nem így van.


Magam miatt én se venném fel, de a baba miatt igen. Én akarom, hogy egy pici esélye is legyen annak, hogy koronával az intenzív osztályra kerüljek. Mert valószínűleg a baba járna rosszul, nem én. És bárki bármit mond, tényleg bárhol bármikor elkaphatjuk, tök mindegy milyen óvatos vagy. Én is az vagyok. De nincs semmi garancia arra, hogy megúszom és a baba is. Ez nekem több mint elég indok, hogy felvegyem.

2021. dec. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
*Én NEM akarom (elírás)
2021. dec. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Májusban kaptam az oltást, szeptemberben át is estem a betegségen enyhe náthával, akkor már várandósan. Kikértem a nőgyógyászom és a háziorvosom véleményét is, azt mondták nem feltétlenül javasolják, ennyiben maradtunk. Majd meglátjuk, hogy változik-e ez idővel, egyelőre nem oltatom be magam a harmadikkal.
2021. dec. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Februárban kaptam a másodikat, 13 hetesen kértem a harmadikat mert eü dolgozó vagyok, nagyon sok emberrel találkozom. Így is elkapok mindenfélét amióta várandós vagyok, egyik náthából a másikba esem úgyhogy nem bántam meg egyáltalán.
2021. dec. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!