Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyek azok a gyogyszerek...

Melyek azok a gyogyszerek amiket szabad szedni terhesseg elso trimesztereben?

Figyelt kérdés
Pl. fejfajas,izuleti fajdalom,hules,szoval ilyen konnyebb bajokra,fogfajas,szekrekedes.
2008. dec. 14. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Algopyrin és származékai, Panadol, Panadol extra. Lidocain, és a homeopátiás bogyók.
2008. dec. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ibuprofen vagy aszpirin tartalmu gyogyszerek szedhetok - Nurofen, Aspirin, Algoflex, ha szukséges. Ha véletlenul egy-két szem panadol becsuszík még nem baj, de az elso trimeszterben ajánlott kerulni. A Panadol és a tobbi paracetamoltartalmu gyogyszer az elso trimeszterben kerulendo, befolyásolhatja a magzatfejlodést. Persze, nem egy tbl, de pár napig nem szedném. A panadol extra a paracetamolon kívul koffeint tartalmaz, ugyancsak kerulendo. Paracetamol viszont a második és harmadik harmadban használhato, akkor nem ajánlott az ibuprofen meg az aspirin, mivel vérboséget okozhat(kulonosen a terhesség vége felé ajánlott vigyázni). Az algopirin szerintem nagyon eros fájdalomcsillapíto, én mellozném terhesség és szoptatás alatt is. Korházban elofordul, hogy adnak mutét után, de akkor valoban szukség is van rá.

Gyogyszerész vagyok, évekig ezt sulykolták belénk:)

2008. dec. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok: kifelejtettem a homeopatiás bogyokat , azok használhatok (megfázásra Oscillococcinum, Homeovox, Homeogene). Puffadásra nyugodtan szedheto az Espumisan, székrekedésre glicerines kup és sok-sok rostos gyumi...
2008. dec. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb ha az első trimeszterben nem veszünk be gyógyszert , semmilyet.Csak mérlegeléskor ha úgy érezzük tényleg nem bírjuk tovább,de akkor is a gyógyszertárban a gyógyszerésztől homeopáiás gyógyszert kell kérni!
2008. dec. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!