Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbeteg gyanús...

Terhességi cukorbeteg gyanús vagyok. Ehgyomri és étkezés utáni 2 órás ertekeim tökéletesek de az étkezés utáni 1 orasak kicsivel mindig 7 felett vannak (maximum 7,3). Ettől is lehet baja a babának vagy azért ez anyirra nem magas h nagy bajt okoz?

Figyelt kérdés
Természetesen dietazom és amint bebizonyosodik a cukorbetegség akkor követni fogom az utasításokat.

2021. dec. 27. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Ennyitől nem lesz baj


Egyébként lépj be facebookon a "Terhességi cukorbetegség" csoportba, minden kérdésedre választ fogsz kapni :)

2021. dec. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Úgy tudom, hogy 7.8 a határ szóval a 7.3 tökéletes. Az a fb csoport tényleg jó, ha csak recepteket nézel és olvasol. Kérdezni nem lehet, mert letépik a fejed 😏.
2021. dec. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen biztató ez a "letepik a fejed".. én is éppen ilyen fb csoportot keresek, mert az elsővel cukros voltam a másodikkal nem, a harmadikkal meg még kitudja mi lesz, de elkezdek inkább diétázni már most az elején, az a biztos.


Amúgy én is úgy tudom, hogy az egy órásnál lehet még ennyi, nálunk pl csak maganban csinálnak 1 írást is. Nekem a 2 órás is sok volt sajna. Úgy rémlik 9.

2021. dec. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én azt hiszem a 7,8 az a cukorterheles utáni 2 órás. Az étkezés utáni egy orasnak kellene 7 alá mennie. Azért ha csak ennyivel magas csak nem lesz komolyabb gond. Benne vagyok a terhességi cukorbetegség csoportban viszont őszintén szólva engem megijesztenek.
2021. dec. 27. 20:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Hány hetes vagy? Milyen volt a cukorterhelésed? Ha nem vagy GDM-esnek nyilvánítva, miért méred a cukrod?
2021. dec. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
27.hétben járok. Nemetorszagban elek ahogy első körben 50mg cukorral 1 órás értéket neztek. Mire megjött az eredmény már Magyarországon voltunk és felhívtak hogy magas. Itthon januárra sikerült időpontot kapnom a 75mgos 2 órás terhelesre de addig is elkezdtem az odafigyelést és a napi 5-6szori mérést.
2021. dec. 27. 20:52
 7/9 Derjaderja ***** válasza:

7 a határ a 60 percesre. Ha megfelelő diéta mellett két héten belül 1x 7,0 felett van, az inzulint indokol a terhességi cukorbetegeknél.

De a diéta kérdés először, hogy jól tartod-e és hány grammot eszel. (Én pl 140g-on voltam, és folyton ott lebegett az inzulin a fejem felett).

De ebben szakember kellene hogy döntsön.

2021. dec. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Derjaderja ***** válasza:
A terhelésnél meg majd nézzenek 60 perces értéket is!
2021. dec. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Derjaderja ***** válasza:
És bocs, 2 héten belül 2x mért 7 feletti az inzulin elvileg csak elírtam.
2021. dec. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!