Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbeteg kismamák...

Terhességi cukorbeteg kismamák. A 60 perces vércukorszint meddig jó vénás mérésnél?

Figyelt kérdés

2021. júl. 13. 07:49
 1/6 anonim ***** válasza:
120 percesnek kell 7,8 alatt lenni.
2021. júl. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálam is néztek 60 perceset, de az nem érdekelt senkit, nem tudom, minek kérte a nőgyógyász.
2021. júl. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg az étkezés utáni 60 percesre gondolsz (mikor reggeli után 1 órával a laborba küldenek)? A választ sajnos nem tudom, nekem csak a jövő héten lesz ilyen.
2021. júl. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
7 alatt kellene lennie.
2021. júl. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A terhelésesnél nincs megadva a 60 perces, külföldi álláspont szerint 10 alatt kéne lennie.

Éves után 60 percre 7 alatt kell lennie. (bár egyes orvosok szerint 7,8 alatt)

2021. júl. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel a mai otthoni vércukormérők (legalábbis amivel eddig én találkoztam) vérplazmára átszámított értékeket írnak ki, elvileg összehasonlítható az otthoni mérés meg a laboros. Gyakorlatilag azért van különbség a vénás meg az ujjbegyes vér cukortartalma között, például stressz hatására az utóbbi jobban megemelkedik, mint az előbbi. De logikus lenne, hogy ugyanaz legyen a határérték, ami az otthoni mérésnél 7, gondolom akkor a labornál is annyi.


A 7,8 meg onnan jön, hogy Európa többi részén ezt a határértéket használják. Az USA-ban meg 8,6-ot. Hogy a magyar miért alacsonyabb, arra tippjeim vannak, de biztosat nem tudok.

2021. júl. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!