Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magasvérnyomásos kismamák,...

Magasvérnyomásos kismamák, hogy érzitek ma magatokat?Nektek is szar ma a vérnyomásotok?

Figyelt kérdés
30. hét + 2 napos kismama vagyok.Lassan 3 hete szedek vérnyomáscsökkentőt 2x1-et egy nap., 2 hete volt 24 órás vérnyomásmérésem ott mindent rendben találtak.(Első terhességem hellp-pel végződött szóval nagyon figyelünk a dokimmal mindenre.)Ma dél óta meg van kergülve mind a vérnyomásom mind a pulzusom.Másfél órája 2 szem dopegytet vettem be, de annyira nem akar hatni, illetve szükség esetére van Betaloc-om is és mivel 137 volt a pulzusom abból is bevettem egyet.Védőnö szerint nem kell aggódni, a közelgő melegfront okozza, ma sok kismamája telefonált emiatt.Kiváncsi lennék van más is így ma?Összepakoltam ha esetleg kórházba kellene mennem (főleg az előzmények miatt) de ha nem muszáj nem hagynám itthon az 5 és 2 évesemet.
2021. dec. 29. 19:53
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy azért nem mértem annyira magas értékeket,141/100 volt ma a legmagasabb.Viszont nagyon figyelnem kell, nehogy ismétlődjön a hellp
2021. dec. 29. 19:57
 2/2 anonim ***** válasza:
Mivel nálad hellpes előzmény van ezért én bizony minimum beszélnék a nőgyógyásszal. A 140-es vérnyomás amúgy előzmény nélkül is sok terhesen.
2021. dec. 30. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!