Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor éreztétek először az...

Mikor éreztétek először az első babátokat?

Figyelt kérdés
Mostanában érzek nagyon finom mozgást a hasamban (bal oldalon), nem ismétlődő, tehát minden alkalommal csak egyszer érzem, de napi többször történik, mintha egy ici-pici rúgás lenne, legalábbis ehhez tudnám hasonlítani. Előtte olyasmit éreztem, mintha egy halacska úszott volna bennem, vagy valaki megcirógatott volna belülről. Viszont utána olvastam, első babánál a 16. hét körül érzi a kismama a baba mozgását, előtte nem igazán. De akkor mit érzek? Bélmozgást? Vagy a méhem tágul/növekszik?
2022. jan. 7. 15:22
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Oh bocsánat, 13+5 hetes vagyok jelenleg. A lényeg lemaradt. 😅
2022. jan. 7. 15:23
 2/27 anonim ***** válasza:
66%

19. Héten


2. Babàt 13. Héten


Mellsőfali lepények


Viszont 2. Alkslommal a fundus felè húzott inkább

2022. jan. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Most jut eszembe, olyan érzés is, mintha lüktetne a bal oldalamon ilyenkor.
2022. jan. 7. 15:25
 4/27 A kérdező kommentje:
#2 Köszönöm a választ. Sajnos én nem tudom, hogy "lepényileg" hogy állok, nem említette soha az orvos. Lehet mondjuk kérdeznem kellett volna.
2022. jan. 7. 15:27
 5/27 anonim ***** válasza:
78%

18 hetesen. Masodikat 14 korul.

En elhiszem, higy erzel valamit, de szerintem az inkabb ilyen izomrangas. En is ereztem a masodiknal olyat, nagyon konnyen ossze lehet keverni a babaval.

2022. jan. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
#5 Igen, persze, bennem is megfogalmazódott, hogy inkább valami más lehet, mintsem a baba (még). A szakirodalom is ezt állítja. Csak ugye első terhesség, nincs semmilyen viszonyítási alapon + ott a kíváncsiság is. 😁
2022. jan. 7. 15:42
 7/27 anonim ***** válasza:
74%
Szintúgy 18. héten, de akkor még csak egyszer-kétszer. A 20. héttől viszont menetrendszerűen, minden nap eddig. És most a 22. héten nagyon gyengén már kívülről is éreztem, láttam a mozgást :) nekem valahogy nagyon fent van a baba, a védőnő is mondta, hogy általában lejjebb érzik eleinte.
2022. jan. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
67%

18. héten, mintha. Aztán biztos lettem benne, hogy az az a mozgás.

Ne haragudj, de 13+5-nél tuti nem a babát érzed.

2022. jan. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
82%

Első babát 16 hetesen

Második babát 13 hetesen

Mindkettőnél hátsó fali méhlepeny

2022. jan. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
83%
Első fali lepenyem van első baba, későn, 20.heten kezdtem érezni, most már a 25. héten nap közben is aktív néha néha de nem folyamatosan, ahhoz meg mindig picike. Kívülről még nem látom.
2022. jan. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!