Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor éreztétek először...

Mikor éreztétek először mozogni az első babátokat, és milyen érzés volt? Körülírnátok?

Figyelt kérdés
2014. júl. 24. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Éppen WC-n voltam a munkahelyemen, amikor egy erőteljes rúgást éreztem a szeméremdombom felett. Nagyon meglepőtem, mert mindehol azt írják, kis rebbenésekkel kezdődik.... 16 hetes voltam.
2014. júl. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
...lepődtem....
2014. júl. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
16 hetesen, hanyatt fekve éreztem olyat, mint amikor rángatózik a szemhéjam, csak ezt a hasamban.
2014. júl. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

16 hetesen én is:D Nagyon nagyon lenn a szeméremdombom alaatt. Olyan volt, mintha ki akarta volna ásni magát:D Úgy is mondhatnánk, hogy mintha csiklandozni akart volna belülről:D Épp munkahelyemen ültem.

2. babát ugyan nem kérdezted, de a második is ilyen volt, csak épp sokkal feljebb. 10 hetes korában ő már a bugyivonalamnál volt. 13 hetesen éreztem először a bugyi vonalamnál ugyanazt az érzést. 16 hetesen meg már rugásokat éreztem.

Azt vettem észre, hogy jobban érzem a korai mozgásokat ülő helyzetben vagy ha oldalamra fordulok. Hanyadtfekve nem érzem még. Ha oldalra fordulok és a hasam az ágyon pihen, alányúlok kicsit a hasamnak, megemelm egy icipicit, majd elengedem, hogy visszahuppanjon az ágyra. Ez fölébreszti, felélénkíti általában és kis rugdosásba kezd. Nem mindig sikerül kicsikarni belőle egy-két rugást:D De kipróbálhatod, hátha neked is beválik.

18+2hkm 4 éves kislány anyukája.

2014. júl. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én 18 hetesen éreztem először bugyborákolást, azután olyan kis csiklandozást, de semmit többet. Aztán a 20. héttől kezdtem csak érezni konkrét mocorgást. Most vagyok 26 hetes, de most sem rugdos nagyon, inkább kaparászós fajta a drágám.
2014. júl. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
14-15. héten,olyan volt,mintha egy telefon rezegne bennem tompán.Hülyén hangzik így leírva:) ezt egyre gyakrabban éreztem,majd a 18.héten egy erőteljes pöckölést,ez volt az első rúgása azt hiszem.de rég is volt:)
2014. júl. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mellső fali lepényem van (szóval ez sok mindent felfog/letompít). 17+3 hetesen a védőnő és az orvos is kérdezte, hogy nem érzem e még a babát mozogni... hát nem.

Aztán aznap este oldalt feküdtem akkor éreztem a nem túl erőteljes, de határozottan kivehető rúgást. (A lepény miatt én sosem éreztem kaparászást, buborékolást, lepkeszárny verdesést vagy hasonlókat, viszont onnantól kezdve, hogy először éreztem már mindennapossá és egyre erősebbé váltak a rúgdosások.)

2014. júl. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
14 hetet töltöttem pont akkor :)
2014. júl. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat... :)

Akkor lehet hogy őt éreztem. Olyan furcsa érzés volt, de nem rugdosas, nem tudom korbeirni, talán tenyleg a pillangó a legjobb :) tekintve h nem tudom milyennek kell lennie nem tuti h ő volt :)

Azt hittem 16+1 hetesen korai, de látom nem :)

2014. júl. 24. 21:29
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem elsö baba, mellsö fali lepény, de én csak 21 hetesen éreztem. Nekem vizelési inger szerü apró nyomás volt.
2014. júl. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!