Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek van okom ennyire...

Szerintetek van okom ennyire rettegni?

Figyelt kérdés

Most vagyok 5+6 körül. Korábban volt egy vetélésem kb 7 hetesen vérzéssel. Hosszúak és rendszertelenek a ciklusaim 31-60 nap. Többször voltam emiatt nőgyógyásznál, volt cisztám, pajzsmirigy rendben. Enyhe vashiányom szokott lenni. Januárban lett volna cukorterhelés (saját kérésre - családi előfordulás + ciszta + vetélés miatt, cukor rendben egyébként) , de ugye újra pozitív lett a tesztem. Mind a kétszer elsőre fogant.

Szerintetek aggódnom kellene, így hogy nem tudom van-e IR? Progeszteront szedek orvosi javaslatra.

8 hétre kaptam időpontot, de rettegek, hogy újra elvetélek. Tapasztalatok, tanácsok?


2022. jan. 12. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Inzulin?
2022. jan. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha lett volna cukorterhelés akkor tudnám, de sajnos pont az a baj, hogy ezt várandósan nem tudom megnézetni. Emiatt aggódom. :/
2022. jan. 12. 18:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért ne tudnád megnézetni?
2022. jan. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy a terhesség eleve inzulin rezisztens állapot és ilyenkor nem néznek inzulint csak vércukrot esetleg. Rosszul tudom?
2022. jan. 12. 19:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Jól tudod, kérdező.
2022. jan. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Éa ha vennél egy vércukormérőt és odafigyelnél, mit eszel? Nem lesz bajod az IR diétától akkor sem, ha egészséges vagy. Csak ésszel csináld, legyen meg a minimális szénhidrát és ne egyik napról a másikra csökkentsd le, rosszul ne legyél. Legjobb ha keresel egy dietetikust.
2022. jan. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kezeletlen ir mellett szultem egeszseges babat. En meg progeszteront sem kaptam. Ezt csak azert irtam le,hogy aki ir,es kezeletlen is (se dieta se gyogyszer) ott sem torvenyszeru,hogy baj legyen. Sosem veteltem. De mivel neked mar volt egy,erdemes odafigyelni,ezen kivul,illetve progin kivul nem tudsz mast csinalni a varakozason kivul... Drukkolok! 😊
2022. jan. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell ennyire aggodnod, de azert megértem hogy aggodsz.

Ha "csak egy" vetélésed volt akkor valószínűleg csak véletlen és nem ismétlődik majd!

Drukkolok hogy így is legyen!

2022. jan. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Nektek! 😊 Nagyon aranyosak vagytok és bizakodom! Kicsit sikerült talán megnyugodni, mert már szorongtam is emiatt. 😊
2022. jan. 13. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!