Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10-11.hét körül késő orvoshoz...

10-11.hét körül késő orvoshoz menni terhesség megállapításra?

Figyelt kérdés

A környezetemben azt mondják, hogy 6-8.hét között kéne menni/ mentek.

Nekem úgy jön ki, hogy ha minden igaz akkor már 10 hét körül leszek mire az első vizsgálatra menni tudok. Nyilván visszapörgetni nem tudom az időt szóval hamarabb nem megyek már, de azért érdekelnek a vélemények,ki mikor ment?

Sőt úgy vagyok vele, hogy ekkor már biztosan lesz szívhang is, hallottam már olyat, hogy meg 7.héten például nem volt.


2022. jan. 17. 18:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
9. héten voltam mindkétszer, nem volt abortusz szándékom hogy sietni kelljen és aggódós fajta sem vagyok aki az 5. hétig is tövig lerágja a körmeit. Nem volt késő, minden rendben volt és bőven bolt már szívhang is mindkétszer. A 10-11. hét is teljesen jó még csak az első trimeszteri laborvizsgálatra és a 12. genetikai ultrahangra is kezdd el mellé intézni az időpontokat, hogy minden meglegyen időben és ne kelljen kapkodni.
2022. jan. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy korai ultrahangos vizsgálatom a 6. hét után, de csak amiatt, mert az első két baba elment. Egyébként az első ultrahang (itt) a 8. hét után van, nekem ha jól emlékszem 8+5 naposan volt. Nekik ez számít, ez a hivatalos első ultrahang.
2022. jan. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs panasz akkor jó időpont, csak tényleg kezdj el mellé bejelentkezgetni az első trimeszteri kötelező vizsgálatokra is amiket #1 is írt: labor (vér+vizelet, Szifilisz, Hepatitisz, vércsoport), genetikai uh + kombinált teszt / NIPT, védőnő amilyen hamar csak lehet az orvos után hogy a kiskönyvet ki tudja állítani minél hamarabb.
2022. jan. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Néhány kórházban olyan sok a beteg, hogy ha 10-11. héten mész terhességmegállapításra, már nem kapsz időpontot az első genetikai UH-r, aztán mehetsz magánba fizetni érte.

Meg persze akkor gáz, ha van valami olyan betegséged, ami miatt nem ártana időben laborvizsgálat...pl. pajzsmirigyműködési zavar vagy cukorbetegség.

Meg persze ha nem akarod megtartani, akkor igen csak el vagy késve.

2022. jan. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#2-es vagyok,

hetesen, nem naposan. bocsi, elírtam.

2022. jan. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is jobb korábban menni. Az okok nálam is azok, mint amiket a 4. válaszadó írt. Én vagyok az élő példa, mint pajzsmirigy alulműködő. Persze azt nem tudhatom, hogy neked nem e volt laborod, mielőtt összejött a baba. Viszont érdemes csekkolni, mert pl. az enyém (THS) 1,8 volt, pozitív tesztől automatikus emeltem az adagon (orvosi utasításra), mégis felment majdnem 4-re a terhesség legelején, mikor még nem is terhesség a terhesség. Emelni kellett újra és újra. Jelenleg dupla adag gyógyszernél tartok, hamarosan kiderül, hogy elég e. Nálam esélyes, hogy ez okozta a vetélés előtte, ugyanis más problémát nem találtak.
2022. jan. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
*TSH
2022. jan. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
6-os, az 1,8 az tökéletes TSH terhességhez nem?:)
2022. jan. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!!!
2022. jan. 18. 10:11
 10/12 anonim ***** válasza:
#8 Igen, így van, az 1,8 tsh jó volt a babatervezéshez, fogantatáshoz. 😊 Csakhogy utána rögtön felugrott 3,9-re, pedig még csak a terhesség legelején jártam. Pontosan nem emlékszem, de kb. két héttel pozitív teszt után lett az a 3,9-es érték, pedig rögtön emeltem 30%-kal a pozitív tesztől (ahogy a doki mondta), de nem volt elég. Azóta már 2x lett újra emelve a gyógyszer, tegnap voltam vérvételen, kiderül hamarosan elég e már. 😅
2022. jan. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!