Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik a jobb? Stella vagy...

Melyik a jobb? Stella vagy Sztella?

Figyelt kérdés

A nevlistankon ez áll az első helyen, viszont leirva jobban tetszik a Stella, kiejtve pedig a Sztella, igy nagyon nem tudunk donteni, emiatt lehet a vegen mást is fogunk valasztani, de az most nem lenyeg. Azert izlelgetjuk mindketto valtozatot, hatha valamelyik jobban megtetszik.

(Olyan válaszokat nem kerek, hogy egyik se jo, mindketto ronda.)


2022. jan. 21. 23:54
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
77%
Szia! Engem Stellának hívnak. Így lettem anyakönyvezve és Sz-szel ejtik a nevem. 😊 én szeretem, különleges.
2022. jan. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
58%
Egy névre ne húzzuk már rá, hogy mi romás mi nem..:D 100% nem Sánelnek hívnak vagy Esmeraldanak. A Stella nagyon régóta anyakönyvezhető.. eredetileg Latin név, csillagot jelent. Sz-el ejtendő.
2022. jan. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
72%

Modern család kutyusa jutott eszembe rögtön.

Magyarok vagytok vagy van külföldi vonal a családban?

2022. jan. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
25%
Nekem van egy ismerősöm, Stella. Nagyon szép kislány, lassan nagy lány. Alapjáraton nekem nem a kedvenc nevem, mármint én nem adnám, de a csaj annyira aranyos, hogy igazából én ezen mostanáig nem is gondolkodtam (mármint véleményalkotás a névről). 😅 Én azt mondom, míg a gyereknek kára nem lesz a névből (pl. kiejthetetlen), s tetszik nektek, adjátok. Mint írtam a kislány nevét Stellának írják és értelemszerűen Sztellának ejtik. Tanítottam egy ideig, úgyhogy emlékszem erre pontosan.
2022. jan. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
80%
De Magyarországon nem értelemszerű hogy S betűt SZ-nek ejtünk. Sarat se Szaranak hívjuk 🤷
2022. jan. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
15%
Az teljesen más. A Stellát senki nem ejti S-sel. Érdekes módon sosem volt belőle probléma se a tanárok, se a gyerekek körében.
2022. jan. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
32%
Stella. Persze lehet hívni sz-szel, de úgyis mindenki automatikusan s-sel fogja mondani, mert úgy van leírva.
2022. jan. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
27%

Stella és Sztellának fogják hívni. Aki meg nem....Borzalom, hogy annyit nem tud pár ember leköveztetni, még angol oktatás után sem, hogy Sz-nek ejtik azt az S betűt.


Én pl. imádom az angol neveket. Hajtépő, hogy egyszerűen képtelenek kiejteni az emberek a legtöbb angol nevet helyesen, emiatt nem adhatom a számomra tetszőt. És itt nem csak Magyarországról beszélek, egész Európában előfordul ez. Nagyon idegesítő.

2022. jan. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
én ismerek egy Stellát és mindenki sz-szel ejti a nevét.
2022. jan. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Van ismerősöm akinek hasonló a neve, vagyis, hogy kétféleképpen lehet kiejteninés világ életében javítgatta az embereket, hogy ő nem úgy ejti, hanem emígy. A név egyébkent a Lúcia, amit cs-vel ejtenek úgy tudom, de sokan c-vel mondják,mert így van leírva. Vagy például volt egy Estilla nevű osztálytársam és mindenki egyből Esztillázta, de ő Estillaként ejtette ki.

Szóval nem szeretném, ha a gyerekem egész életében mindenki összesvissza mondaná a nevét. Emiatt talán a Sztella felé jobban húzok, mert azt csak így lehet ejteni, máshogy nem.

2022. jan. 22. 12:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!