Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik a jobb? Stella vagy...

Melyik a jobb? Stella vagy Sztella?

Figyelt kérdés

A nevlistankon ez áll az első helyen, viszont leirva jobban tetszik a Stella, kiejtve pedig a Sztella, igy nagyon nem tudunk donteni, emiatt lehet a vegen mást is fogunk valasztani, de az most nem lenyeg. Azert izlelgetjuk mindketto valtozatot, hatha valamelyik jobban megtetszik.

(Olyan válaszokat nem kerek, hogy egyik se jo, mindketto ronda.)


2022. jan. 21. 23:54
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
77%

#28 Ez nem tudtalanság, hanem a magyar neveket úgy kell ejteni, ahogy írjuk. Ha Stella, akkor hivatalosan Stella. Aki Sztellát akar, az adja azt. Most más dolog, hogy ez mennyire hangzik hülyén, de attól még így van. Elhiheted, hogy mindenkinek van kb annyi angol tudása, hogy angolul Stella, de itthon attól még máshogy helyes. Persze, kérheti egy Stella, hogy hívják Sztellának, de mondjuk az orvosnál attól még Stellát fognak mondani, mert az a helyes. Ugyanúgy ahogy egy Johannát sem hív senki Dzsoanának.

De persze, nyilván egész Európa a hülye úgy ahogy van.

Kérdező, ha nem akarod, hogy hol így ejtsék, hol úgy, akkor legyen a Sztella.

2022. jan. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
0%
31 akkor a Cintiát miért ejtjük Szintiának?
2022. jan. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
0%

Stellaként vagyok anyakönyvezve 25 éve így van. Utána lehetett Sz-el is.

Mindenki Sz-el ejtette a nevemet, nem kellett soha magyarázkodnom, mindenki tudta, hogy kell kiejteni. Kivéve az általános iskolás ének tanáromat, de őt egyszer megkértem, hogy ne S-sel ejtse, de csak azért is…:P túléltem ezt az egyet a 25 év alatt.

2022. jan. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan a Cintiát is C-vel kell ejteni. Mivel van Szintia nevünk is. Az más dolog, hogy Cintia oltári hülyén hangzik, ezért a legtöbb Cinita Szintiának hívatja magát. De ez két külön név, nyilván nem véletlen. A magyar egy olyan nyelv, hogy ahogy írjuk, úgy ejtjük. Az ilyen nálunk újabb nevek még nagyon szoktalanul hangzanak magyarosan, mert alapból leginkább angolos formában halljuk őket mindenhol a globalizált világban, de attól még ez van.

Én értem a dilemmát, csak ha valamire van egy szabály, akkor nem lehet valakit hibáztatni, ha először aszerint akarja kiejteni az adott nevet, mert akárhogy is hangzik, hivatalosan itthon úgy kell. Hiszen sajnos vagy nem sajnos, de ez a szabály.

Ennyi erővel az Ádám is lehetne kapásból Edem, a Klára Klara, az Anna Áná. Csak ezeknek már megszoktuk a magyaros kiejtését. Szerintem is hülyeség amúgy már ez a szabály, pedig nem tetszenek az ilyen nagyon új angolszász nevek, de akkor már inkább egy Jennifer, mint egy Dzsenifer. Ettől függetlenül a szabály az szabály, amíg itthon csak a magyarosított formájú neveket lehet adni, addig azokat hivatalosan magyarosan is kell kiejteni. Aztán nyilván a család, barátok, hívják ahogy akarják, de nem ejti ki rosszul az, aki a hivatalos forma szerint ejti.

Én pl baromira meglepődnek, ha a nevemet (Zita) valaki automatikusan Szítának ejtené. Pedig ez ugyanaz a szint, csak az egyiket már megszoktuk magyarosan, a másikat még nem. És persze lehet, hogy soha nem is fogjuk, de attól még ma hivatalosan ez a helyzet.

2022. jan. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
A Cintia es hasonlo nevek, peldaul a Stella is eredetileg kulfoldrol szarmazo nev. Kicsit magyarositva lett a Cynthia nev, mert a magyarban y es h nem lehet igy a névben. Keosbb lett Szintia, sőt azt hiszem, hogy most mar talan csak igy lehet adni. Tehat akik nem x ev elott szulettek, azok meg lehettek Cintiák meg Jenniferek,Julietta de most mar csak Dzsenifert es Dzsuliettat lehet adni. En is hulyesegnek tartom, miert fajna az valakinek, ha peldaul en Avery-nek akarom hívni a gyerekem es nem Évrinek. Persze nyilvan egy Kovács Avery nem a legjobb parositas, de attol en meg megadnam a lehetőséget az embereknek. Épp tegnap olvastam a 2021-ben elfogadott es elutasitott neveket. Ha olyan nevet lehet adni, hogy Valburga akkor egy Sophie peldaul miért nem lehet. De eltertem a kerdesemtol, csak azoknak irom, akik szerint egyertelmu, hogy a Stellát Sztellának kell mondani, pedig nem az.
2022. jan. 23. 16:14
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

Adható a mai napig a Cintia és a Julietta név is. Épp ebből a dilemma, hogy ha van egy Szinita meg egy Cintia, akkor miért lenne alap a Cintiát Szintiának ejteni. Hiszen aki a nevet adta, az önként döntött a Cintia forma mellett.

A Julietta amúgy nekem pl komolyan kérdéses, volt ilyen nevű kolléganőm. Elsőre mindenki Juliettázta, így, ahogy le van írva, mert ez azért nem hangzik olyan borzalmasan. Ő viszont szólt utána, hogy nem így szereti használni. De nem is Dzsuliettának, ami az angolszász forma lett volna, hanem franciásan Zsüliettnek kérte kiejteni.

De van amúgy Cintia nevű ismerősöm is, aki C-vel ejti magának, ő pl kikerhetné magának, ha valaki kapásból "leSzintiázza", mert nem az a neve. Vagy a Mirijam nevű ismerősöm, akit elsőre mindig Mirjamnak hívnak, pedig ő használja a plusz I-t a nevében, mert az a neve, nem véletlen lett odarakva az az I betű. És akkor még ott a Miriam is, J nélkül.

Na, most akkor már ember legyen a talpán aki kiigazodik. Ha van két név, a Stella és a Sztella, mindkettő adható, akkor én azt gondolnám, hogy aki S-el írja, az úgy is ejti, különben logikusan az Sz-es verzió lenne. De persze közben S-el hülyén hangzik, amiből az lesz a vége, hogy fogalmam sincs hogy ejtsem. Persze, nyilván majd elmondja, csak így azért zavaró tud lenni, és nem azért mert valaki ne tudna angolul.

2022. jan. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:

#36 teljesen egyet értek

Na akkor en pont rossz példakat írtam , de az biztos, hogy a Jennifer mar nem adhato. Juliettát en is ismerek, osztalytarsam volt es elsore mindenki Juliettazta, aki nem ismerte csak latta leirva a nevett például amikor otodik osztalyban uj tanaraink lettek. Egyebkent Dzsuliettának ejtette, de Dzsuliként mutatkozott be mindig (ami nyilvan mar becezett alak).

2022. jan. 23. 18:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!