Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak itt olyan kismamák,...

Vannak itt olyan kismamák, akik pajzsmirigy alulműködők?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szép vasárnapot!


Jelenleg 16 hetes terhes vagyok, gyógyszert szedek lassan már 9 hónapja a pajzsmirigyemre. Igazából csak babavállalás miatt egyezett bele, ajánlotta az endokrinológus a kezelést. Szépen és hamar le is vitte terhesség előtt, nem írogatok havi értékeket, nem akarom senki idejét pazarolni. A lényeg, hogy a 50 mikrogrammal már tökéletes értéket kaptam a terhességhez. Legutóbb 2,9 lett, így megint emeltünk, jelenleg 125 mikrogrammot szedek.


Na de, ez péntek óta van (125 mikrogramm), és azóta kicsit furán érzem magam, ma pl. zsibog a kezem, tenyerem, a talpam is, éjszaka egy ideig nem tudtam aludni, mert szívdobogásom volt. Kicsit a fejem is fura, nyomott vagyok. Mintha a mellkasom is kicsit nehezebb lenne. Úgy rémlik, hogy már történt ilyen előzőleg is, gondolom a gyógyszertől van, ugye? Nagyon remélem, hogy mostmár jó lesz, bár elfelejtettem megkérdezni, hogy milyen TSH érték a célunk. Egyébként szubklinikus pajzsmirigy alulműködő vagyok. A legutóbbi értékem: TSH: 2,9 & Szabad T4: 19,6. T3-at itt nem néznek. Nem azért írtam ki a kérdést, mert nem bízom az orvosomban, mert ahogy eddig is, ezután is követem a tanácsait. Sokkal jobban érzem magam, mióta szedem a gyógyszert, elmúltak az olyan dolgok, mint torokszorulás, kéz zsibogás - kivéve most ugye, mint írtam is, hogy ma reggeltől érzem. Azért szeretném csak tudni, hogy normális e ez az egész? Mikor nektek kellett folyamatosan emelni (akinek kellett), voltak tünetek? Ha igen, mik? Mikor szűntek meg? Jobb lesz e esetleg, ha már a baba pajzsmirigyeme működik rendesen? Elvileg a 12. héttől van ugye, de csak a 18-20. héten funkcionál rendesen.


Köszönöm szépen bármilyen segítséget, tanácsot a témában.



2022. jan. 23. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia, nekem nem volt ilyen de szerintem az emelestol van igen és pár nap alatt el kéne múljon, nekem pl mikor az antidepresszansomat emeltük akkor volt ilyen. Szerintem nálam azért nem jött ki mert én váltva szedem, egyik nap 50,másik nap 75, így nem olyan drasztikus tán
2022. jan. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm szépen a választ. Én is ebben bízom, hogy átmegy rajtam pár nap alatt. De azért gondoltam rákérdezek itt, ugyanis a személyes tapasztalatok is sokat tudnak segíteni.
2022. jan. 23. 14:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit 😊
2022. jan. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!