Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy alulműködő kismamá...

Pajzsmirigy alulműködő kismamák! Nektek kellett emelni a gyógyszeren? Ha igen, nem voltak mellékhatások?

Figyelt kérdés

Egy pár napja émelygek, gyomorforgató érzésem van, ami mára erősödött, reggel úgy érzem magam, mint akin átment egy úthenger, előfordul, hogy ráz a hideg, a fejem is fura, zombie vagyok. 30-án megyek az endokrinológushoz, előtte pedig 23-án ultrahangra. Jelenleg 5+3 hetes vagyok, és nem tudom eldönteni, hogy a gyógyszer miatt van ez, vagy a baba. 🤷🏻‍♀️


Szerintetek? Tudom, senki nem lát belém, de néha a tapasztalatok is sokat tudnak segíteni. Köszönök előre is bármilyen segítséget.



2021. nov. 14. 10:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Terhességtől vannak a tüneteid. Letroxot szedek jópár éve. Terhesen még javultak is az értékeim, majdnem túlműködős értékeim voltak, de nem variálrunk a gyógyszeradagon, második trimeszterre vissza is állt kb. a megszokott, beállított értékre.
2021. nov. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
49%
Ha jol volt beallitva a gyogyszered a terhesseg elott, akkor a pozitiv teszt utan 30%-kal emelni kell a dozist, ennek a legegyszerubb mondja, ha heti ket napot dupla adagot veszel be. Mikor lett emelve a gyogyszer? Szerintem siman terhestuneteid vannak, ha tul nagy lenne a dozis, akkor elso korben inkabb szivdobogaserzesed lenne.
2021. nov. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan hogy emelni KELL, én is, pont ugyanakkora mennyiseget szedek mint terhessegem előtt, a dokim szerintem nem is látott egy éve. Rendszeresen nézetem a szinteket és kb ugyanannyi.
2021. nov. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
A pozitív teszt után elmentem laborba, magasabb volt a tsh, mint korábban, így emeltünk a gyógyszereren, és onnantól kezdve szépen beállt a terhesség végéig 1-1,2-re. Amit te érzel, szerintem is inkább a terhesség, pajzsmirigy ide vagy oda.
2021. nov. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Hashimotom van. Ahogy haladt a terhesség,emelni kellett a letroxot. Havonta nézték a tsh-t. Szülés után ez elmaradt,kb.a béka s..ge alá ment a tsh,2 hétig nem is kellett szedni,azóta is minimum dózist. Az emelt letrox nem okozott panaszt. Szerintem is maga a terhesség okozza nálad.
2021. nov. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Már az elején letisztáztuk az orvosommal (endokrinológus), hogyha pozitívat tesztelek, onnantól kezdve emeljek azonnal a gyógyszeren. A nyáron egy másik endokrinológus is ugyanezt mondta nekem (az enyém szabin volt akkor). A legutóbbi értékem 1,8 volt (terhesség előtt), 50 mikrogrammot szedek egyébként, jól érzem magam, tehát jó az adag, így azt mondta az endokrinológus, hogy ennyinél maradunk (egyelőre), mert úgy tűnik jól beállt. Egy fél szemmel kellett emelnem, ami 12,5 mikrogrammot jelent. Szóval jelenleg 62,5 mikrogrammot szedek. Az emelés a terhességi pozitív teszt utáni másnaptól iktattam be, ami ha jól emlékszem október 25-e volt.
2021. nov. 14. 10:52
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét terhesség alatt ugyanannyi Letroxot szedtem, mint előtte. Az értékek nem igazán változtak. Mondjuk több mint 10 év alatt elég szépen beállt és terhesség alatt sem változott. Amúgy szerintem is a terhességet érzed ezt. Én mindegyik gyerekkel az elején hulla voltam.
2021. nov. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Először is, nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a hasznos, mert tényleg nagy segítség! 👍


November 30-án megyek az endokrinológushoz, előtte pár nappal vérvizsgálat. 6 hetente nézzük egyébként, mivel nem olyan rég lett jó az érték (terhességhez főleg), de nem is olyan régóta szedek gyógyszert.

2021. nov. 14. 10:59
 9/24 anonim ***** válasza:
17%

"Nincs olyan hogy emelni KELL"

Hát akkor csak erősen javasolt, ahogy szeretnéd. Én sem a kisujjamból szoptam, nőgyógyászati endokrinológiai konferencián egy egész előadás volt a terhesség alatti hypothyreosis kezeléséről.

1. A terhesség alatt nő a pm. hormon igény.

2. Terhesség alatt a TSH felső határa alacsonyabb, mint nem terheseknél.

3. A magzatra károsabb az alulműködés, mintha egy picit túlműködne.

2021. nov. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
9es,5os vagyok és miért kéne emelni az adagomat? Igen, nekem is megmondta az endokrinologus hogy ha terhes leszek emelni kell mert fontos 2.5 alatt tartani az értéket. Namarmost ha az én értékem hónapok óta 1.3 minden meresnel ugyanakkora, 50mg syntroxin mellett akkor mi a bubanatnak kellene rajta emelni?
2021. nov. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!