Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy alulműködő kismami...

Pajzsmirigy alulműködő kismamik hogy vagytok rendesen fejlődik a babátok mert ma aztolvastam hogy magzati retardáláshoz vezet az alulműködés mekkora a babátok?

Figyelt kérdés
2010. febr. 10. 12:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
megijedtem mert tegnap 25 hetesen uh-n voltam és a bpd 63mm az fl 41mm ami kicsit kissebb a kelleténél és nagyon megvagyok ilyedve
2010. febr. 10. 12:50
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem emiatt ne aggódj,jók a méretek,ezeken az oldalakon átlag van megadva.Nekem is alulmüködésem van,gyógyszert szedek rá,eddig minden uhn jók voltak a méretek,23.héten pl 24 hetesnek felet meg.Akkor okozna bajt az alulmüködés,ha nem szednél gyógyszert,nem lenne jó a hormon müködésed.De gondolom nézik néha:-))Én pont holnap megyek a dokihoz,remélem minden rendben lesz,a kislányom amúgy elég kis mocorgós baba hál istennek.26 hetes kismami
2010. febr. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
szia énl thyroxint szedek naponta 150 és 175 öt felváltva eddig minden rendben volt nálunk is sőt ategnap uh on rákérdeztem jók e ezek a méretek a héthez és aztmondták minden ok de annyira bánt ez a pajzsmirigy mindig rákeresek és találok valami idegesitőt.
2010. febr. 10. 13:33
 4/12 anonim ***** válasza:

A baba, hála Istennek rendben van, a dokim szerint megfelel a korának.

De ma lett kész a TSH eredményem, és eddig 0,1 volt, szuper T4-gyel, most meg a 6,7 a TSH, és a T4 épp hogy csak 10... Úgyhogy nálam most az utóbbi 6 hétben újra alulműködés van, ma fel is veszem a kapcsolatot a dokimmal, mert nagyon megijedtem. :(

Volt már egy vetélésem az alulműködés emiatt, és most félek... Bár azt mondják, a 16. héttől a baba termeli magának a pm hormonokat, tehát vele nem lesz baj...

Az én babámnak a 24. héten csak a BPD-t tudták lemérni, mert úgy ficánkolt, hogy mást nem lehetett. Az 61 mm lett.

A te redményeid is jók, a dokira hallgass, ne a táblázatra!!! Egyénileg fejlődnek ilyenkor már, a táblázat csak a 12. hétig pontos, utána nem.

24 hetes km

2010. febr. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nekem is ugrálni szokott a tsh-m de még eddig mindig határértéken belül volt.nekem is volt egy elhalt terhességem a 12.héten ez a terhességem elött igy hát én is nagyonmegvagyok ilyedve.és tudod már mit vártok?mi kisfiút.
2010. febr. 10. 13:46
 6/12 A kérdező kommentje:
nem szedsz jódot én napi 200 as jodidot szedek.
2010. febr. 10. 13:48
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia ,az első vagyok.Nekem napi 50 mg l-thyroxint kell szednem,eddig jók voltak a véreredményeim,viszont a pajzsmirigyben van egy göb ami nagyon meg nőtt,ezt uhn vették észre decemberben.Azóta meg is kellett szúrni,de hál istennek jóindulatú,majd a szülés után kell kezelni.De pont holnap akarok kérni egy labort,hogy nézzék meg,mert a pajzsmirigyes dokim csak a szülés utánra rendelt vissza.Nektek mennyi időnként nézik?
2010. febr. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem göb vagy ilyesmi nincs a pm-emen.

A TSH-t 6 hetente nézzük.

Nemrég kezdtem el jódot szedni, 150-eset.

A Letroxból eddig a 100-t szedtem, de valószínű most ugrik 200 körülire... :(

Csak a babával legyen minden rendben, más nem érdekel!!! Őt nagyon féltem. Ez a mai eredmény fejbevágott...

Kitartás, Lányok, szörnyű, hogy ilyen sokan küzdünk ezzel a bajjal...!

2010. febr. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Megint én, a 24 hetes.

Még nem tudjuk a nemét, mert vagy odalóg a köldökzsinór és takar mindent, vagy annyira ficánkol, hogy képtelenség bármit is megnézni, lemérni rajta. :) Úgy látszik, nem akarja elárulni. Azt mondták, talán majd a 31. héten az UH-on kiderül, mert akkorra már kevesebb helyük van mozogni, és talán engedi, hogy betekintsünk a lábak közé...

2010. febr. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
nekem kb 2 havonta nézzük a házi orvosommal mert ha az izotopos dokira várnék 1 szer nézte meg még 8 hetes terhesen aztán aztmondta mennjek vissza kb 3 honap mulva.amire a nőgyógyászom aztmondta terhesen 6 hetente jobb lenne,igyhát a nagykórházba ad mindig a házidokim beutalót és másnapra megvan az eredmény.eddig jó volt mindig igaz kellett korigálni.nekem kivették az egész pajzsmirigyem 5 éve ugyhogy semmiképp sem hagyhatom el a gyogyszert.mit tudtok a szoptatásnál nem lesz baj hogy átjut a tejbe?
2010. febr. 10. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!