Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogamzásgátló mellett hogyan...

Fogamzásgátló mellett hogyan lehet észrevenni a terhességet?Ugyan úgy megjön a megvonásos vérzés?

Figyelt kérdés
2022. jan. 28. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem jön meg.
2022. jan. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

A terhességnek vannak egyéb tünetei is: leggyakoribb a mellfeszülés, mellérzékenység, hányinger, hányás, émelygés.

Előfordulhat, hogy pontosan megjön, mint szokott.

2022. jan. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Mivel a fogamzásgátló csak megvonásos vérzést csinál (nem igazi menstruáció!!!), így a többi jelet kell figyelni (rosszullétek, hangulatváltozás, kívánósság, fejfájás, mellfeszülés stb.). Van akinél korán, van akinél később jönnek ezek a tünetek. Én fogamzásgátló mellett is havonta csináltam pont emiatt tesztet. Így a biztos.
2022. jan. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%
Nem jön meg. Eszedbe ne jusdon havonta tesztelgetni, hacsak nincsen üldözési mániád 🤭
2022. jan. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19%
Én már voltam terhes fogamzásgátló mellett (vérzés is volt). Emiatt tesztelgetek azóta is. Nekem megéri. 1000 Ft a teszt nálunk. Nem megéri?
2022. jan. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát te valami ufó vagy akkor ( nem bántásból írom) de így teljesen megértem a félelmedet.
2022. jan. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
20%

Ha lettem volna mar terhes fogamzasgatlo mellett, akkor nem havonta tesztelgetnek, hanem mas vedekezesi modot valasztanek. Ugyanis a rendszeres terhessegi teszt nem ved meg a nem kivant terhessegtol.

Amugy normalis esetben nem jon meg a verzes. Ugyanis a fogamzasgatlo szedese alatt azertvan verzes, mert a szunetben lecsokken a progeszteronszint. Ha az ember terhes lesz, akkor a tablettaszedeshez kepest joval magasabb progeszteronszintje lesz, ugyhogy nem fogmegjonni a megvonasos verzes, mivel nem is lesz hormonmegvonas….

2022. jan. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%

Semmelyik fogamzásgátló módszer sem 100%-os. Csak a zokni-szandál maximum.

Én történetem például amiatt lehet érdekes, mert minden nap ugyanakkor vettem be a gyógyszert. Eddig életemben 2x felejtettem el (párom sem volt akkor). Mégis több év fogamzásgátló szedés után becsúszott a baba. Én akkor még nem tesztelgettem feleslegesen. Vérzès is megvolt. Az volt a fura, hogy feszül a mellem, hányingerem van és fáj a fejem. A teszt pozitív lett. Azonnal abbahagytam a gyógyszert, mert nem tudtuk volna elvetetmi. 2 hét múlvára kaptam csak időpontot. 1 héttel előtte megszűntek a tüneteim. A doki már csak egy 10 hetes halott magzatot talált. Szóval nem minden védekezési módszer 100%-os. Viszont mivel nem szeretnék úgy járni, mint az unokatesóm, hogy egyik nap kiderült, hogy 6 hónapos terhes (magzat mozgását vette észre és akkor kezdett picit megnőni a hasa, vérzése volt), így mindig tesztelek. Nekem ez a legjobb megoldás, mert nem lesz 100%-os megoldás soha.

2022. jan. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!