Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mint kalóriát számoló, hogyan...

Mint kalóriát számoló, hogyan alakítsam a kalória keretemet terhesség alatt?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok , 163 cm és jelenleg 94 kg. Van már 2 gyerekem. Az utam úgy kezdődött, hogy mindig is túlsúlyos voltam. A 2 előző terhességemnél is nagy súllyal , 100 kg felett kezdtem és 30 - 35 kg hoztam a két terhesség alatt. Meguntam azt az életet amit folytattam. Ezért életmód váltásba kezdtem. Hálistennek nagy sikerrel, ezidáig 31 kg fogyásom volt négy ês fel hónap alatt. Még mielőtt bármit elkezdtem volna, a férjemmel megbeszéltük, hogy szeretnénk még egy babát. IR-es vagyok és PCOS. Talán ez is adta a löketet, hogy életmódot váltsak. Egyeztettem orvossal, védőnővel. Folyamatos kapcsolatban állunk. Elkezdtem egészségesen enni, mozogni. Viszont az áttörés nem jött. Majd elkezdtem kalóriát számolni. Olvadtak rólam a kilók. Az orvos és a védőnő is azt tanácsolta, hogy kezdjünk el próbálkozni. Hónapok óta rendszeresen megjön ami eddíg nem volt elmondható. Na de azt nem tudom hogy mit csináljak, ha tényleg sikerül teherbe esni. Természetesen koplalni nem fogok és ha sikerül teherbeesnem nem a fogyás lesz a főcélom hanem a súlymegtartás, hogy ne essék vissza. Jelenleg 1550 kcalt fogyasztok egy nap. 130g ch-val. Teljesen elégedett vagyok, nem éhezem. Viszont nem tudom hogy kell-e egyáltalán variálni bármit is terhesség alatt. Kérdeztem erről az orvost és a védőnőt is azt mondták hogy terhesség alatt általában 300 kcallal többet kell enni mint amúgy de nagysúlynál ez nem törvényszerű. Végülis azt a választ kaptam, hogy majd kialakul. Viszont arra gondoltam, hogy tanácsot kérek, hátha van olyan aki hasonló cipőben jár(t) és tud nekem segíteni.


UI: Természetesen értem,hogy nem a terhesség a fogyókúra tökéletes időpontja. Mint írtam nem is az a célom. De nem szeretném, hogy mégegyszer elszaladjon velem a ló. Az egészséges fenntarthatóságot tartom fontosnak.



2022. jan. 30. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld meg amit mondott az orvos és a védőnő 300kcal többet enni ha teherbe esel. Aztán majd úgy is látod,hogy mennyire hízol tőle.
2022. jan. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első trimeszterben nem kell plusz, masodikban kb 300, harmadikban 450-500. Utána szoptatás alatt is kb 500 plusz.
2022. jan. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 😊
2022. jan. 30. 15:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Elsőben maradhat az 1550-1600


Utána 1900 -2200 körül.


Így egyébként még valószínű, hogy a sajàt súlyodból fogyni fogsz, de minden rendben lesz.


Szoptatásnàl az első 2 hónapban tartani a magasabb kalóriàt, aztàn az 1600 -700 mehet megint.


Vitaminbevitelre és a folyadékra nagyon figyelj


(Nekem amúgy 1450-nel sem ment el a tejem, de már le akartam választani a fiamat, azért mertem ennyit enni -1800-zal kezdtem a szàmolást.15 kg minusz után mentem 1450-re, amivel még 7 kg ment le.

(Most nem számolom már szeptember óta, 2 kg az ünnepek alatt mászott vissza, de ezt nem bánom)


Mozgást ne felejtsd el, kismamaként sem árt , séta , jóga, bármi lazább

2022. jan. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!