Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyenek az ertekeim? PP-A:...

Milyenek az ertekeim? PP-A: 1,0 U/L PAPP-A korrigalt MOM 0,31 Referencia:0,40-2,50 Szabad beta-HCG: 14,4 U/L Szabad beta -HCG korr.MOM 0,38 Referencia : 0,40-2,50 Eletkori kockazat:1:355 13/18 triszomia kockazata 1:585 21 triszomia 1:2686

Figyelt kérdés
12.heti komb teszt.

2022. jan. 31. 20:05
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
15percig kb. A doki genetikus volt. Azt mondta minden a legnagyobb rendben. Minden meret jo! De ezzel a vereredmennyel nem tudok mit kezdeni,nem ertek hozza. Vedonot nem erem el.
2022. febr. 1. 07:17
 12/25 A kérdező kommentje:
Ezek nem tul jo eredmenyek ugye?
2022. febr. 1. 07:18
 13/25 anonim ***** válasza:

Egy tisztességes genetikai UH nem 15 perc, hanem minimum 30. Sztk-ban sajnos ennyire van idő.

Az első két nagy UH-t csak genetikus végezheti el, sima nőgyógyász nem. A harmadikat már igen.

Védőnőt szerintem felesleges hívni, nem nagyon fog tudni erre mit mondani.

Azt lehet csinálni, hogy nagyon gyorsan időpontot kérni egy jó genetikushoz, vagy pedig Prena/Nifty tesztre. Általában ez a kettő együtt van, magánrendelőkben elérhető a vérvétel.

Valószínűleg nincs baj, de ez akkor is köztes kockázat, a labor eredmény miatt.

2022. febr. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! 3-as vagyok. Igen, 1000 alatt közepes. Itt már ajánlanak valamiféle egyéb vizsgálatot. Ez lehet nipt teszt (prena, nifty stb) vagy magzatvízlevétel. Ez ettől nem tragikus eredmény, szinte biztosan minden rendben van (Angliában pl ez jó eredménynek számít) de nekem nem lenne elég. Az sztk-s genetikai uh-t nem kell leszólni, egyáltalán nem gagyi, de tipikusan ott lett magasabb a kockázat amit nem lehet az ultrahangon látni a 12. hétben. Keresd fel a Babagenetika Egyesületet és segíteni fognak neked! Kitartást és ne pánikolj, minden rendben lesz!
2022. febr. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszt! Sokat segitett!
2022. febr. 1. 07:47
 16/25 A kérdező kommentje:
Irni fogok,hogy mi tortent! Nagyon felek! Remelem minden rendben lesz! 🥺😢
2022. febr. 1. 07:49
 17/25 anonim ***** válasza:
A kombinált tesztet úgy nézik, hogy a vérvétel eredményét meg az ultrahangon vizsgált dolgokat összekombinálják szoftver segítségével. A végeredményt kell nézni. Ha a vizsgálat végén nem mondták, hogy gáz van, akkor nyugi! A leletbe is beleírták volna.
2022. febr. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Vedono azt mta szerinte jo de hat lehet jo lenne egy genetikust felkeresni hogy megnezze az eredmenyeket.
2022. febr. 1. 09:40
 19/25 anonim ***** válasza:
48%

Ez nem kimondottan rossz eredmény, de azért nem is az az igazán megnyugtató. Nekem pl 30 évesen a második babaval 1:17000-1:25000 között lettek az értékek, attól úgy meg tudtam nyugodni, de ehhez képest mondjuk nálad tényleg nem annyira jó.

Ugyanakkor azt is tudd, hogy ezek a számok konkrétan azt jelentik, hogy ezekkel a paraméterekkel ennyi terhességből 1-nél van gond. Azaz esetedben 355, 500 valamennyi, illetve 2000 valamennyi esetből 1. Így már nem hangzik olyan tragikusnak :) de én is tovább vizsgáltatnám inkább.

2022. febr. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Nézd nem kell megijedni, mint mondtam ez Angliában jó eredménynek számítana. A hormonjaid alacsonyak kicsit, ezért lett nagyobb a kockázat. Ez millió dologtól lehet és ebből csak 1 az, hogy beteg a baba. A kombinált teszt 90-95%-ban pontos és azt találták, hogy általában fals negatív (már amennyire ez a teszt lehet negatív) az 1:1000nél magasabb kockázatú terhességnél fordul elő. De ez is ritka, de én személy szerint tovább mennék. Szóval ne pánikolj, menj el genetikushoz ott tájékoztatnak mindenről. És nem elhanyagolható az anyai megérzés sem. Beszélgess a babához és nem lesz semmi baj! Írd majd meg mi történt!
2022. febr. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!