Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12+3 hetes várandós vagyok,...

12+3 hetes várandós vagyok, tegnap voltam a genetikai uh-n, és látott a doki egy méhsövényt. Okozott ez másnak problémát, vagy ne izguljak miatta?

Figyelt kérdés

A leletemen az van hogy: a Fundusban 22 mm-es szakaszon 4 mm széles septum látható.

Volt már 2 vetélésem, eddig még nem jutottam el, remélem hogy rendben lesz és nem kell emiatt izgulnom.



#tapasztalat #méhsövény #van e ok izgulni
2022. febr. 3. 13:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mit mondott az orvos?
2022. febr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem volt septum-om. Teljesen végigért, a belső méhszájig, gyakorlatilag két, külön méhüregem volt. Addig teherbe sem tudtam esni, amíg nem műtötték ki (3 műtét kellett hozzá).

Ami Neked van, azt úgy hívják, hogy subseptus, tehát nem ér teljesen végig.

Mivel szűkíti a méhüreget, ezért sajnos a későbbi terhességi korokban okoz problémát: babánál tartási rendellenesség, koraszülés, és sajnos középidős vetélésre is hajlamosít.

Nem akarlak ijesztgetni, de ezzel jó tisztában lenni, és olyan orvost választani, aki hajlandó UH-gal is ellenőrizni a méhnyakat, belső méhszájat, mert így még időben lehet cselekedni. Középidő körül legalább 2 hetente járj orvoshoz, ha kell, magánúton (is), akár két különbözőhöz, ha a mostani terhesgondozó erre nem hajlandó.

2022. febr. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Doki jövőhéten néz meg, ezt még csak szonográfus látta.


Utolsó, de gondolom nem mindegy a septum nagysága se, meg hogy mekkora a sövény, 222 mm, a védőnőm is azt mondta hogy ezzel simán ki lehet hordani a babát, voltak ilyen kismamái, sőt volt olyan is akinek teljesen ketté volt választva, és úgyis kihordta.


Természetesen jövőhéten mondom a dokimnak, meglátjuk mennyire kell félni,és mit javasol.

2022. febr. 3. 16:57
 4/13 anonim ***** válasza:

#2 Azért írtam, amit írtam, mert nálunk sajnos nem lett jó vége:

A 2. műtétem után azt mondták, hogy minden OK, mehetünk lombikra.

Ikreink fogantak. A terhességem közben kiderült, hogy még 15mm sövény visszamaradt a 2 műtét ellenére is. Azt mondták, az nem számít, sokan nagyobbal is, meg kétszarvú méhhel is kihordják.

Nos, én sajnos végül a 'kevesek táborát erősítettem', mint ahogy az utólag kiderült; ugyanis elvetéltem a babáimat a 20. héten...

Azóta tudom, hogy nem lehet ilyen esetekben átlagolni. Lehet, hogy a nagy többség kihordja, de ez nem vígasztal utólag, ha pont neked nem sikerül.

Minden eset egyedi. Nem lehet egy legyintéssel elintézni, hogy 'Ááá, a Marinál sem csinált gondot...'. Jobb elővigyázatosnak, és gyanakvónak lenni, ha van alapja. Abból még gond nem volt. Az ellenkezőjéből viszont igen.

A Te gyermeked. Neked a legfontosabb; nekik csak egy a sok közül a napi rutinjukban.

2022. febr. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És mire írtad hogy megelőzhető a baj, mit tudnak tenni?
2022. febr. 3. 18:11
 6/13 A kérdező kommentje:
Illetve neked is a fundusban volt? Ugye ez a méhfenék.
2022. febr. 3. 18:13
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Jaj bocsi azt hittem orvos volt.

Nekem volt egy orvos aki látott a méhem tetején egy behúzódást ami azt jelenti hogy szív alakú a méh. Azt mondta ez születési rendellenesség. Viszont ezt a többi orvos nem látta, két nőgyógyászati műtétem volt ott is minden rendben volt.

Úgyhogy várd meg mit mond az orvos.

2022. febr. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A fundus a méh teteje. A sövény mindig onnan megy lefelé, a belső méhszáj felé, különböző hosszúsággal, attól függően, hogy mennyire kiterjedt a fejlődési rendellenesség.

Arra írtam, hogy megelőzhető a baj, hogy ilyenkor a belső méhszájtól kezd el nyílni a méhszáj/ méhnyak. Úgy is mondják, hogy kitölcséresedik. Ezt manuális vizsgálattal nem lehet észlelni. UH-on viszont már a legkorábbi jelek is látszanak. Ha ilyenkor összevarrják a méhszájat, vagy feltesznek egy Arabin pesszáriumot, akkor megelőzhető a vetélés/ koraszülés, akár teljesen végig vihető a terhesség.

2022. febr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy azért nyílhat ki előbb a belső méhszáj, mert a sövénytől előfordulhat, hogy kevésbé tud tágulni a méh a terhesség előrehaladtával; és/vagy a baba fekvési rendellenességei miatt megnövekedhet a belső méhszájra nehezedő nyomás. Ez jellemzően középidőben a legnagyobb, mert a méh még kicsi, de a baba már elég nagy ahhoz, hogy az egy pontra eső nyomás elég nagy legyen ahhoz, hogy bármi probléma esetén megnyissa a belső méhszájat. Később ennek az esélye érdekes módon csökken, mert a méh feljebb kerül, s bár a baba nehezebb, de nagyobb is annyival, hogy az általa okozott nyomás eloszoljon.
2022. febr. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

És esetleg neked nem játszott közre az is, hogy ikerterhesség azaz dupla tágulás kell, meg még nagyobb nyomás stb stb?


Egyébként köszönöm a részletes leírást, nyugodt nem lettem, de várom a doki is mit mond, meg azért bízok benne hogy nem lesz gond. 1 baba van, és remélem még 25-27 héten keresztül bent is marad❤️🥰

2022. febr. 3. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!