Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire féltetek a betegségek...

Mennyire féltetek a betegségektől?

Figyelt kérdés

Kedves Anyukák/Kismamák!

Arra lennék kíváncsi, hogy ti mennyire tartottatok a terhesség alatt attól, hogy beteg lesz a kisbabátok vagy esetleg veletek történik valami? Illetve a gyermekkori betegségektől? És most itt nem megfázásra gondolok, hanem komolyabb dolgokra.

Azért teszem fel a kérdést, mert én nagyon durván aggódom, pedig még terhes sem vagyo, bár szeretnénk kisbabát. Első körben azon aggódom, hogy méhen belül legyen, aztán azon, hogy megmaradjon a pici, aztán azon, hogy egészségesen fejlődjön, rendben legyünk a szülésnél mindketten. És ezt egész addig pörgetem, hogy már olyanok jutnak eszembe, hogy nehogy autista legyen, vagy komoly betegsége a későbbiekben.

Ha valaki azt mondaná nekem, hogy minden a legnagyobb rendben lesz, akkor szerintem màr 3-at szültem volna, de az ezek miatti aggódás mindig visszatart attól, hogy belevágjunk a dologba.

Tudom, hogy már túlságosan is szorongok ezt a témát illetően és ez már túl megy a normális aggódáson, de tanácsot szeretnék kérni ennek legyőzésében.

Az, hogy így aggódok,leginkább annak köszönhető, hogy rengeteg rém sztorit hallok ismerősöktől, interneten, stb.



2022. febr. 3. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Én is féltem, de úgy voltam vele, hogy amit lehet szűrni, arra befizetek, a többin meg nem segít az se ha rettegek (pl autizmus). De a komplikációk szülésnél is tönkrevághatnak egy alapvetően teljesen egészséges terhességet, szóval ezzel az erővel senki ne szüljön? Áh, felesleges rettegni. Tégy meg minden tőled telhetőt a megelőzés miatt, aztán reménykedj a legjobbakban. Ha ez nagyon nem megy, akkor pszichológust javaslok. Ha meg sehogy se tudod elengedni a félelmet, akkor nem kell szülni. Én megértem, csak szerintem kár ezen ennyire aggódni.
2022. febr. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A szorongás sosem megoldás. Ezeket a kétségeket pároddal, de a legjobb, ha egy pszichológussal megbeszéled. Én is ezt tettem.


Én a saját példámat tudom felhozni. több vetélésen, koraszülésen vagyunk túl. Hamarosan újra belevágunk, de nincsenek kétségeink, mert már tettünk érte, hogy elmúljanak, így nem aggódom már ezen, mint te. A legfontosabb, hogy a gyerkőc tervezése előtt ezeket tartsd be és csináld meg előtte 3-6 hónappal: menj el nőgyógyászati kivizsgálásra és fogorvoshoz. Ne legyen rajtad súlyfelesleg (könnyebben teherbeeshetsz, később kevesebb súly cipelése lesz stb). Emellett egészséges életmód, sok mozgás, terhesvitamin és stressz minimalizálása. Fontos, hogy testben és lélekben jól legyél. Ha ennyi kétséged van, akkor a terhesség előtt, alatt és után is nyugodtan járj rendszeresen pszichológushoz. Nem szégyen. Én is ezt teszem. Nagyon sokat tud segíteni. Kezdj el intimtornázni. Így megtanulsz rengeteg dolgot a testedről, amivel könnyebb a szülés az utána jelentkező inkontinencia problémát is megelőzheted. Na meg a legfontosabb, hogy szeressétek egymást, mindketten akarjátok a gyereket és nem lesz baj. Egészséges kisbabátok lesz ❤️

2022. febr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenkiben van egy kis izgulás ahogy meglátja a két csíkot a teszten. Minden trimeszternek megvannak a maga parafaktorai, én is volt hogy izgultam a vizsgálatok előtt.

Mindenki azt szeretné, hogy egészséges legyen a baba, de sajnos bármennyit pörögsz rajta ebbe nem igen van beleszólásod.

Tök jó, hogy felismered, hogy a normális határon túl megy az aggódásod. Nem gondoltál arra, hogy szakember segítségével próbáld meg feloldani ezt a szorongást? Sokkal egyszerűbb lenne majd így belefogni egy terhességbe.

Pl. te is voltál gondolom beteg gyerekkorodban, mégis felnőttél :) sok betegséget fel lehet magzati korban ismerni, nagyon sokat pedig nem… de ha lehetne is, te semmit sem tehetnél ellene.

A legjobb amit tehetsz, hogy nem olvasgatsz az interneten. Nagyon soknak tűnik a horror sztori, de ez csak azért van, mert akinél semmi probléma nem volt, az nem írogat kb sehova, hogy hello nekem se volt semmi problémám a terhesség alatt.

Egy kicsit le kellene lazulnod és csak megélni a dolgokat magad körül, pl. ha majd pozitívat tesztelsz igenis merj majd örülni neki, nem azon gondolkodni, hogy mi történhet. Szerintem rendben leszel, csak kell egy kis segítség szorongáskezeléshez :)

2022. febr. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szakember segítségét nem igényelted? Ez már szerintem az a szintű szorongás, amihez ajánlott. 🙂
2022. febr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is extra szorongós, túlgondolós vagyok. Első babánkat várom éppen, és igen, néha szembe jönnek a horror sztorik (ez is tök igaz, hogy erre az oldalra is csak az ír kérdést, akinek valami baja van, tehát a zökkenőmentes eseteket nem látod), néha ráparázok dolgokra, de így főleg az elején a rosszullétek miatt kb. örülök ha élek. Sikerült felvennem azt a mentalitást, hogy egyszerre csak kis lépésekben gondolkozok előre. Először legyek túl a rosszulléten, orvosok, vérvételek stb. és így jobban megy az idő. Mondjuk azt tényleg nehéz kivárni hogy 6. héten megállapították a terhességet és a legközelebb a 12. héten kell menni. Ezeket nehéz kivárni.
2022. febr. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat! Jókat írtatok, megpróbálok én is így gondolkozni és pozitív oldalát látni mindennek! :) Nagyon igaz, hogy ami ellen nem tudunk tenni, azon kár idegeskedni, főleg előre és az is, hogy a negatív példákkal hamarabb találkozunk, mert azokat osztják meg az emberek. Megpróbálom ezeket a gondolatokat mantrázni magamban.

Említettétek a pszichológust is, őszintén, eléggé ockódtam eddig tőle, de most elgondolkozom rajta, így, h többen is felhívtàtok rá a figyelmem.

2022. febr. 3. 16:05
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is féltem ugyanezektől, mint te. Sőt, engem a terhességmegállapító vizsgálaton a nődoki még jól meg is ijesztett, hogy talán méhen kívüli lesz a dolog, átküldött egy korszerűbb klinikára (a magándokinál csak ilyen kis gagyi, rossz felbontású UH-gép volt), hogy ott nézzenek rám, de szerencsére végül minden rendben volt.

De ahogy így jöttek sorban a dolgok, én is paráztam mindenen, aztán ahogy voltak a vizsgálatok, sorra pipáltam ki, hogy nem is méhen kívüli, nem is missed ab, nem is down-gyanús, nem is szívbeteg, nem is ez meg az... Szóval így ahogy telt az idő és egyre több vizsgálaton vettem részt, egyre nyugodtabb lettem. A szülésre már relatíve nyugodtan mentem, persze az azt megelőző hetekben jól ráparáztam, hogy csak a baba élje túl meg ilyen baromságok, de aztán olvastam statisztikákat, kórházba mentem szülni, nem otthonszülést választottam, biztos ami tuti alapon, és így úgy éreztem, hogy mindent megtettem a biztonságunk érdekében. Az már valahogy fel sem merült bennem, hogy szülés után derülne ki valami betegsége, maga a szülés folyamata alatt meg volt jobb dolgom is, hogy aggódjak ilyesmiken :D

Miután megszületik a gyerek, utána azért nem szűnik meg az aggodalom, de szerintem a rutinnal és a tapasztalattal ott is enyhül valamelyest.

2022. febr. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is aggódtam, de szerintem fontos elkülöníteni azokat az aggodalmakat, amik ellen tehetünk esetleg és azon tényeket, amikre nincs ráhatásunk. Mindig van min aggódni, nem lehet így élni. Minden lehetséges szűrővizsgálatot megcsináltattunk, ami alapján minden rendben. Így a többi már rajtunk kívülálló. Igyekszem úgy hozzáállni, hogyha baj lesz, vagy beteg babát kapunk a sorstól, akkor annak oka van, ez a mi életfeladatunk.

De most pl.... hát... 2 éve dolgozom ugyanúgy, mint a koronavírus előtt. Egyszer sem voltam beteg. Naná, hogy a koronavírus 25 hetes várandósan ér utol, amikor hónapok óta sokkal jobban odafigyelek minden kontaktra, maszkviselésre, kézmosásra, mindenre. Nyilván néha van kósza gondolatom, hogy "csak ne legyen baj", de aztán gyorsan elhessegetem, hátradőlök, pihenek, kúrálgatom magam és úgy vagyok vele, hogy most ez van, ezt kell leküzdeni és nem lehet semmi gond!

2022. febr. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológusokról elég sok a sztereotíp vélemény. Nem szégyen az, nem azt jelenti, hogy megbukott az életben az illető. Simán segítséget igényel, megtanul egy megküzdési stratégiát, jelen esetben a szorongáshoz. Szerintem nincs hátránya, ha lehetősége van rá az embernek
2022. febr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez mindenkiben benne csak nem mindegy milyen fokon. Nálad azért már eléggé durva.
2022. febr. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!