Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt inzulin...

Terhesség alatt inzulin kellene valóban? Többi lent

Figyelt kérdés
S.o.s‼️‼️‼️ Teljesen tanácstalan vagyok. Kérlek aki jártas ebben, segítsen. 2es cukorbeteg vsgyok. 5hetes kismama. Merckformin xr 1000et szedek este kettőt. A nőgyógyászom(sajnos nem ő fog terhesség alatt gondozni) azt mondta, semmiképpen ne hagyjam abba a merckformin szedését bárki bármit mond. Most jövök az endokrinoligustol, ő azt mondta a mai nappal hagyjam abba a gyógyszert és napi 3x inzulin. A nőgyógyászom azt mondta hogy mai kutatasok szerint lehet szedni a merckformint de a diabetológus szerint nem, és hogy mindenképpen inzulin mert hogy túlsúlyos is vagyok. Én nem látom annyira drasztikusnak a cukrom. Éhgyomri ált. 5.1-6. Éves után magasabb, 6-9 között. Ti mit tennétek? Kire hallgassak? Annyira félek az inzulintol valamiért..ha el js kell hagyni a gyógyszert, nem fokozatosan kellene? A nőgyógyászom azt mondta azért jó a merckformin mert nem csak a cukorra vsn jó hatással hanem a petefeszekre is. De az endokrinoligus ennek az ellenkezőjét mondja.

2022. febr. 4. 11:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Terhesen tok mindegy mar milyen hatassal van a petefeszkeidre.

Az endokrinologusnak ez a szakterulete, ebbol szakvizsgazott, ehhez ert.

Ertelemszeru, hogy o az ajanlasa evidens ebben.

2022. febr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy terhességben az éhgyomri vércukrot érdemes 5,4 alatt tartani, az étkezés utáni 1 órás vércukornak pedig Magyarországon 7 alatt kell lennie. Nálad ezek közül egyik sem teljesül, így ha szednél gyógyszert, ha nem valószínűleg az inzulin kelleni fog, főleg akkor, ha tartod szigorúan a diétát, amiről viszont nem írtál. A terhesség előrehaladtával csak rosszabbodni fognak az értékek amúgy.
2022. febr. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Valószínű a betegsèged/-állapotod a terhesség alatt romlani


A Merck. Kevés is lesz a kutatások gyengék.

Endo doki kicsit jobban képben van, szerintem is amúgy az inzulin fog kelleni.


Cukorvizsgálat lesz neked hamarabb, ugye?

2022. febr. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) még annyit, hogy csak terhesség alatt kell az inzulin, majd szoptatás(!?) után vissza lehet állni a gyógyszerre ugye? Nem kell életem végéig..
2022. febr. 4. 11:52
 5/18 A kérdező kommentje:
... És ha most hirtelen abba hagyom a gyógyszert, nem fog elmenni a baba? Mert olvastam olyat is, hogy magzatmegtarto hatása is van, csak ezért..
2022. febr. 4. 11:54
 6/18 anonim ***** válasza:
36%
Az első konzultálj másik diabetologussal, akár magán akár nem. Védőnővel, házi orvossal is beszélj. Ezt nem szabad így hirtelen eldönteni!!!
2022. febr. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Az én endokrinológusom 13. hétig javasolta a Merckformint (IR-es vagyok).
2022. febr. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
6os vagyok. Hiába pontoztok le, nem mindegyik jó. Kismama társam az egyik miatt rosszul volt,megijesztette stb a
2022. febr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Én zöldet nyomtam nem pontoztalak le
2022. febr. 4. 12:34
 10/18 anonim ***** válasza:

Helyette ott lesz az inzulin.


Szoptatás:


[link]

2022. febr. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!