Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy félek attól,...

Normális, hogy félek attól, hogy elveszíthetem a babát?

Figyelt kérdés
Még csak most lett pozitív a tesztem, egy hete késik a mensesem, tehát még nagyon új érzés az, hogy terhes vagyok. Normális, hogy aggódom amiatt, hogy minden rendben legyen a babával és nehogy elveszítsem? Hogy tudnám ezt leküzdeni?
2010. szept. 10. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne gondolj folyton rosszra, mert bevonzod (tapasztalat)!

Csak pozitívan, egy babának örülni kell, de azt is csak óvatosan.

Problémamentes babavárást kívánok!

2010. szept. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Hát pont ez az, amit nem értek. Ha rosszra gondolok, az nem jó, mert bevonzom, ha meg mindig arról álomdozom, hogy hányadikán fog születni, mi lesz a csillagjegye, fiú lesz-e vagy lány, hogy fogják hívni, akkor az sem jó, mert "elkiabálom". Akkor most mi a legjobb? Tudom, túlparázom, de első baba, és sokat vártunk rá, szeretném ha minden rendben menne.
2010. szept. 10. 17:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, amikor nekem tavaly + lett a teszt (egy év után) majd kiugrottam a bőrömből, túlságosan örültem, de közben végig az motoszkált a fejemben, hogy nem mehetek el táppénzre rögtön a munkahelyemen szó nélkül, mert mi van, ha nem marad meg, hogy fogadják majd, hogy mégis jó ott dolgozni, remélem érted. Szóval mindig ott motoszkált bennem, hogy mi van, ha nem marad meg? Hát el is ment szegénykém, 5-6 hetesen.

A barátnőm most babás, 8 hetes, kérdezgettem, hogy gondolkodott-e már neveken, meg ilyesmi, és mondta hogy nem még, ma mondta először, hogy már nézegette (tegnap genetikai tanácsadáson volt, bizonyos okok miatt) Szóval ő örült, csak nem mert tervezni. Fura dolog ez.

Én ha most babás lennék, azoknak mondanám el, akiknek azt is, ha nem marad meg, és várnék, szép csendben, a párommal örülnék, azt hiszem, ha kibírnám, így több mint két év után.

Azt akartam ezzel a hosszú válasszal, arra gondolj, hogy minden rendben lesz, ne szaladj még előre az ábrándozással, lesz rá idő, vigyázz magatokra, és nem lesz baj, ezt tartsd szem előtt!

2010. szept. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez természetes aggódás. Mi minden este lefekvés előtt elmondtuk a férjemmel hangosan, hogy nagyon szeretjük és hogy fejlődjön szépen egészségesen. Azért lehet szedtem Lenkey vitamint a terhességem előtt, alatta módjával és 40. héten 4520 gr-mal született meg a gyönyörű egészséges kisfiam. Lehet, hogy nevetségesnek tűnik, amit leírtam, de az önszuggerálás segít legyőzni a nehézségeket, mégpedig úgy, hogy pozitív mondatokat kell mondani és a gondolkodásod is eszerint alakul.
2010. szept. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!