Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Manapság hány éves korban...

Manapság hány éves korban szokták az első babát bevállalni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 16. 22:26
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
En 23 vagyok es 10 honapos a kisfiam. Eletem legjobb dontese volt, bar nalunk volt mire szulni hala az egnek.
2011. nov. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én is ott körül tervezem. Most vagyok 19, és komoly kapcsolatban élek több mint 5 éve, csak az a gond, hogy a suli nem úgy jötte ahogy terveztem Így 20 évesen fogom elvégezni a gimit. Utána egyetemre szeretnék menni,az még + 4 év. De ha nem kell dolgoznom (a gyes miatt) szülés előtt, akkor már egyetem után egyből jöhet. És még utána 2 :) fiatal anyuka szeretnék lenni
2011. nov. 16. 22:36
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
15-16... viccen kívül.
2011. nov. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Manapság nem lehet megmondani, sok a 20 alatti anyuka is, de sokan akár 40 éves korukig várnak, hatalmas a szórás. Nekem több ismerősöm szült 20 alatt, egyikük utána elkezdett egyetemre járni, de sajna kiderült hamar, hogy nagyon beteg a gyerek, ezért ott kellett hagynia :( Mindenképp előbb menj egyetemre, utána gondolkozz a gyerekszülésen.
2011. nov. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

28 voltam amikor az első megszületett. 31 amikor a második és tervezek egy 3.-at is.

Nem bántam meg, hogy ilyenkor szültem őket, de azzal sincs semmi baj, ha valaki korán vagy esetleg később szeretne.

Az a lényeg, hogy szeresd és ne csak azért legyen, mert TE akartad, hanem azért mert közösen vágytatok rá a pároddal.

Ismertem olyat aki korán vállalt gyereket, hogy amikor a gyerekek már nagyobbak lesznek még akkor is fiatal legyen :)

2011. nov. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ebben nincs "divat", "szokás". Optimális esetben az ember akkor vállal babát, ha érzelmileg stabil párkapcsolatban él, és a másik fél is kész a gyermekvállalásra. Nem érzi óriási lemondásnak, hogy megváltozik az élete (az első 1 év elég nehéz, főleg annak, aki előtte pörgős életet élt, babával sem kell persze bezárkózni, de nehezebb kimozdulni), és lelkileg elég érett ahhoz, hogy a kisbaba szükségleteit sokszor önmaga igényei elé helyezze. (Az első pár hétben rengetegszer.)


Az érzelmi-lelki tényezőkön túl egy olyan stabil anyagi háttér sem árt, ami legalább annyira fix, hogy nem a kevés pénz miatti szorongásról szól a családi élet. Teljesen ideális feltételek sajnos nagyon sok helyen még 50 éves korra sem jönnének össze, így én nem húznék nagyon magas határt. Legyen fedél a fejük felett, tudják a rezsit, ételt fizetni és meg tudják venni a babának szükséges dolgokat hosszútávon is, főleg, ha az anyuka már csak GYED-et kap majd. Havi szinten nem kevés ráfordítással jár egy gyerek, főleg, ahogy növekszik kerül egyre többe. Ja, anyukának legyen olyan háttere, hogy a GYED-et megkapja.


Általánosságban válaszolva manapság kitolódott a szülési korhatár 25 év fölé, mert a nők közül is többen tanulnak felsőoktatásban , és szeretnének dolgozni is, mielőtt ideiglenesen visszavonulnak a gyereknevelésbe. Másrészt a mai huszonegykét évesek nagyobb eséllyel éretlenebbek, mint pl. 30 éve, soknak állandó párkapcsolata sincs, szülőkkel él, bulizik.


Van a másik véglet is, a 18 év alatt szülők (ahogy vki írta is), ennek a boncolgatásába nem mennék bele, azon az időszakon már te is túlvagy :)


Én 32 évesen szültem (sajnos munkamániás voltam, imádtam dolgozni), és sajnálom, mert én is szerettem volna fiatal anyuka lenni (akkor 12 éve voltunk együtt a férjemmel). Másrészt annak örülök, hogy a hivatásomban "kitombolhattam" magam, azt már nem veszi el tőlem senki, és nem érzem úgy, hogy lemaradtam valamiről. Már most érzem magamon, hogy nehéz lesz visszamennem dolgozni, az imádott munkám már csak a gyerek után jön a sorba :)

2011. nov. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
46%
Nagyon-nagyon egyet értek az utolsóval, azzal a különbséggel, hogy 32 évesen én fiatal anyukának érzem magam :D
2011. nov. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%

6 vagyok

7, ezen jót nevettem! Igazad van egyébként, tényleg fiatalok vagyunk még ennyi idősen is :) De néha belegondolok, hogy pl. 25 évesen sokkal rugalmasabb voltam, talán jobban bírtam volna a "strapát" + viccen kívül, én a terhességnél fizikailag éreztem, hogy nem vagyok már túl fiatal. (Bár lehet, hogy 24 évesen is megszenvedtem volna.)


Lelkileg viszont sokkal érettebb vagyok abban, hogy könnyebben el tudom fogadni a saját háttérbe szorulásom, huszonévesen én még nagyon élni akartam, sok mindent kipróbálni, megtapasztalni.

2011. nov. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Anyukám 20 évesen szült engem, és olyan jó h ilyen fiatal. Nekem a felsoroltak közül minden oké-tehát érett lennék már most is erre, nem vagyok és voltam sosem kicsapongó, 3 éve élek együtt a párommal. Nekem minden hamarabb volt az átlagnál : érett felfogás, komoly párkapcsolat, együttélés stb. Már én érzem magam szarul h mit keresek huszonéves tanárok között csókolomot köszönve. Az utcán sétálva is mindig a kisgyermekeket nézem, úgy lennék már anyuka. És a párom is teljesen így gondolkodik ahogy én. Ő 23. Úgyhogy most gyűjtögetünk egy házra, hogy ha majd kijárom az egyetemet tudjunk venni egy házat.
2011. nov. 16. 23:15
 10/18 anonim ***** válasza:
66%
Kedves Kérdező! KÉrlek ne haragudj, hogy ilyen "lelombozó" dolgokat írok, én egy 25 éves első babás anyuka vagyok, és van néhány dolog, amit megfontolásra érdemesnek tartok: egyeteme alatt én is ilyen lelkes voltam, mint te, alig vártam, hogy én is anyuka legyek, a templomban is mindig néztem a pocakos, kisgyerekes anyukákat vágyakozva.. De nagyon fontos, hogy előtte azért dolgozz egy-két évet! Több dolog miatt is: legyen célod, ami független a gyerektől, és később is irányt ad az életednek! Ha a gyereked nagyobb lesz, szerintem irtó fontos, hogy lássa, hogy Anya nem csak egy háztartási gép, hanem önálló, dolgozó nő is! Másrészt csak így fogsz TGYÁST, GYEDet kapni, ami nagyon sokat számít! És lesz hova visszamenned dolgozni később, ez is lényeges..Jó itthon lenni és babázni, de kell a szakmai kihívás is( gondolom nem csak úgy elvagy az egyetemen, valamiért csak jársz oda)! És bizony nagyon fontos, hogy egy-két évet utazgathatsz a pároddal, oda mész, ahová akartok, a baba mellett már más lesz az élet, az első időban biztosan! Akkor majd jó lesz visszaemlékezni, hogy mennyi szép élményetek volt nemrég a pároddal! Harmadrészt: a "valóságban", mikor kikerül az ember az egyetemről, és elkezd dolgozni, akkor jön rá-én legalábbis akkor jöttem rá- milyen sok munkába kerül megkeresni a havi pénzt, és milyen nehéz beosztani, jól gazdálkodni vele..mi átlagos keresetűek vagyunk, mégis így van, nekünk kb egy év volt, mire egy "stratégiát" megtaláltunk, hogyan kell takarékoskodni is, a babára is félretenni stb.. azt írtad "gyűjtögettek" egy házra??? Ez bevallom kicsit furcsa, hacsak nem keres nagyon nagyon sokat a párod, egy házra nem egy-két év, mire összegyűjt az ember, én úgy látom, az átlag keresetből örülnek a családok, ha adósság, hitel nélkül megélnek! Ha olyan szerencsések vagytok, hogy szülők segítenek, párod sokat keres, akkor nem szóltam:) Remélem, nem volt túl negatív amiket írtam, tényleg tök jó fiatal anyukának lenni, csak gondoltam, ezek nem lényegtelen szempontok gyerekvállalás előtt! Minden jót!
2011. nov. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!