Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A progeszteron mennyi idő...

A progeszteron mennyi idő alatt hat?

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok, kaptam progeszteron kapszulát (szájon át szedhető, 200mg), mert hol barnázok, hol kicsi piros vér jön, ezek mellett szerencsére nincs görcs. 2 napja szedem, tudom nem sok idő, de tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy kinek mennyi idő alatt hatott? Nagyon aggódok.

2022. febr. 6. 20:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Ha még mindig vérzel, szerintem kevés az adagod, de természetesen dokit kell kérdezni. Én alapból 400 mg-al kezdtem kúp formájába (barnázás nem volt, csak előzmény)
2022. febr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom kipróbáljam-e kúp formában? 3 órája vettem be szájon át a napi 1 szemet. Nem értem miért így kell használni, amikor az van a köztudatban, hogy hüvelyben alkalmazva jobban hasznosul :/
2022. febr. 6. 20:16
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

Milyen fajtát szedsz?


Nekem 2.napra megszűnt a barnázás

2022. febr. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Jó 10 nap volt, mire teljesen megszűnt a barnázásom, pedig a lehető legmagasabb adagot kaptam, hüvelytablettában (jobban felszívódik és nincsenek olyan durva mellékhatások). Azóta is minden rendben.

Szóval azért 2 nap alatt ne várj csodát. Pihenj, feküdj, igyál sok magnéziumot.

2022. febr. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

2: Progesterone Exeltis 200mg.


4: uh, az sok idő. Én már pánikolok, holnap munka, mi van, ha ott ér egy nagy adag vérzés, stb. A magnézium jó ötlet, beszerzem. Rutascorbint is szedek.

2022. febr. 6. 20:23
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát az úgy tényleg necces kicsit, ha dolgozol. Engem ezzel a doki rögtön táppénzre küldött, mondjuk vagyok is hozzá 35 és első terhesség... Szóval nekem feküdnöm kellett, ugye a hüvelyi alkalmazás is úgy működik inkább... Én Utrogestant kaptam, 600 mg-ot/nap.
2022. febr. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Azon is gondolkodtam, hogy a hétre kiírassam-e magam, nem szoktam táppénzen lenni. Akkor tudnék pihenni, nyugodtan hányni 😅

Estére kipróbálom hüvelyben, nem lehet túladagolni, ahogy olvasom.

2022. febr. 6. 20:34
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindjárt le leszünk táppénzcsalózva 😅 de a helyedben én kiíratnám magam. Tisztában kell lenni vele, hogy sajnos ilyen fiatal terhesség ebből bármerre alakulhat. De szerintem ennyit megér az ember lányának az, hogy megpróbáljon vigyázni rá. Nekem a 12. hét végéig kb. feküdnöm kellett. Én sem voltam soha ez a betegszabis típus, 10 év munkaviszony alatt 1 nap betegszabadságom volt összesen. Szóval ezek után úgy gondolom, ennyit megérdemeltem, hogy adjak egy kicsit nagyobb esélyt a baba megmaradására.
2022. febr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
36%

Progeszteron szintet nézetett? Vagy csak úgy felirta?

Ha nem progeszteronhiany okozza a vérzést, megszűntetni sem fogja

2022. febr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
34%

De be ne dugd a szájon át szedhető gyógyszert hüvelybe... vagy szereztél progeszteron kúpot?

Amúgy én hematoma miatt véreztem,arra a világ progeszteronja nem jó. Feküdni kell sokat,feltett lábakkal, ehhez rutascorbint,magnéziumot,500mg c vitamint szedtem.

Nekem mondta a főorvos hogy csak ritkán okozza valóban progi hiány a korai vérezgetést,nemtudom néztek e neked progeszteron szintet?!

2022. febr. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!