Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » T! mikor vettétek meg a...

T! mikor vettétek meg a kisbaba ágyat, a babakocsit, illetve egyéb szükséges dologokat? És mi a helyzet a babaszobával? Mikor kezdtétek el megcsinálni? Adnátok tanácsot ebben nekem? Kôszönöm!

Figyelt kérdés

Külföldön élünk és már a terhesség elején regisztráltam egy terhes portálra, ami sok információt ad pl. arról is, hogy mikor és mit kell csinálni a terhesség alatt. A 18-20. hét között írja, hogy bevásárlás, mint babaágy, babakocsi, kád a babának stb. Még azt is írja, hogy kb. 700€-ra tehető a költség.


Nemrég múltam 18 hetes, de én valahogy korainak érzem a bevásárlást. Volt két vetélésem, talán emiatt is félek tudatalatt elindulni és felvásárolni a szükséges dolgokat (még!). Viszont élvezni is szeretném a terhességet. Emiatt gondoltam rá, hogy rákérdezek itt tőletek, hogy mikor vágtatok bele az egészbe. Eddig én még egy pár zoknit sem vettem meg. Már nézegettem rugdolózókat, ruhadarabok persze az interneten. ☺️


2022. febr. 8. 10:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én fokozatosan szereztem be mindent, babakocsi+babaágy kb.egyszerre a 28.hét környékén, ruhákat csak nemrég, 34 hetes vagyok, még ha nem is tűpontosak a mérések, azért az már látszik, hogy nem 2 kilós és 46 centis lesz a baba, ezért kivártam, de már egyre nehezebb a mozgás és fogy a türelmem is a vásárláshoz, ezért megejtettük.

Egyébként nekem sokan mondták, amikor összeszereltük a kiságyat kb.1 hónapja, hogy korai meg nem kéne, de őszintén szólva, nem vagyok babonás és inkább megcsináltuk időben, minthogy kapkodni kelljen. Úgy gondolom amúgy is, hogy ha bármi rossz történne, az nem ezen múlik.

2022. febr. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez teljesen tőled függ, azzal sincs baj, ha valaki hamar csinálja, de igazából ráér bőven.

Én a kiságyat a 34. héten vettem (nem akartam, hogy ne legyen készleten később). A babakocsit akkor, amikor 2 hónapos volt a baba (addig kendőt használtunk). Sok dolgot meg a 30. héten, mert akkor volt black friday és sok dologra volt 20% kedvezmény. Nekem a 30. Hét előtt fura lett volna vásárolni.

2022. febr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

"babaágy, babakocsi, kád a babának"


Mivel egyik sem romlandó áru, akár évekkel előbb is megveheted. Vagy akár akkor, amikor nekiálltok próbálkozni.

A megadott időszak (18-20. hét) nyilván azt jelenti, hogy a cikk írója szerint legkésőbb addig be kéne szerezni.


Értem, hogy sokan babonából nem akarnak túl korán megvenni dolgokat, de ha egyszer babát akartok, akkor vetélés ide vagy oda, utána úgyis újra fogtok próbálkozni, nem?

Ill. ha előbbre jártok, akkor több időtok van pl. akciókat kivárni vagy csak egyszerűen megkeresni az ár-érték arányban legjobb megoldásokat.

Szóval az én véleményem az, hogy inkább korábban szerezzétek be ezeket, minthogy a végén nagy hassal kelljen kapkodni és már mindegy mennyiért, csak legyen meg.

2022. febr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Az első UH-tól kezdve szépen fokozatosan, a 30. hétre készen volt a szobája és megvolt minden, csak mosni kellett.

A kicsiknél pedig gyakorlatilag minden adott volt, csak a szobákat kellett megcsinálni, ezekkel is kb a 30. hétre lettünk készen.

2022. febr. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Babaruhákat az elején vettem ha láttam valahol, még azt sem tudtam fiú vagy lány ( mondjuk 27. Héten lett biztos)

Babakocsi akciós volt, úgyhogy azt is 3.-4. hónap felé.

Ágyat 6. Honap felé szintén jó áron, pelenkázót meg valamikor 30. Hét után. 35.heten rendeztük be a szobát, akkor kezdtem mosni meg a táskákat összerakni.

Én nem vagyok babonás, pedig sokan huhogtak hogy nem szabad még vásárolni.

2022. febr. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Én félidő környékén kezdtem el vásárolni, de csak apránként. Először babafészket, aztán egy-két cuki ruhacskat, stb. A bútorokat 1-2 hónappal szülés előtt, de ennek főleg az volt az oka hogy az emelet ahol a baba szobája van, még nem volt kész. Tiszta ideg voltam hogy nem leszünk meg, dolgozott a fészekrakó ösztön, szóval amint kész lett a festés, már takarítottam a helyiségeket és álltam neki bútort szerelni, de ekkor már 35 hét körül voltam, nyugodtabb lett volna egy hónappal korábban. Persze kész lettünk, ahogy mondta a férjem, de ezt abban az idegállapotban nem igazán hallottam meg tőle 🙂
2022. febr. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! 🤗👍


Gondolom azért írják a 18-20. hetet (mindenre gondolva), mivel a baba korábban is megérkezhet, ne érkezzen!!!, de ugye sajnos benne van a pakliban, ha kevés is az esély rá, de lehetséges. Legalábbis én erre gondolok.


Egyébként én is láttam már nekem tetsző dolgokat, pl. Disney rugdolózókat és szívesen meg is vettem volna. ☺️ De lehet a ruhadarabokkal várni kellene még egy picit. Illetve mi nem szeretnénk tudni a nemét, így még "egyszerűbb" lesz a vásárlás. 😂

2022. febr. 8. 11:37
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

18. Héttől folyamatosan vettük a cuccokat, amikor épp jó akció volt.


"Illetve mi nem szeretnénk tudni a nemét, így még "egyszerűbb" lesz a vásárlás."


Mi elég hamar megtudtuk, mégis unisex ruhákat vettem 99%-ban. Szürke, bézs, fehér, narancs, türkiz... Nem csak rózsaszín, meg kék létezik

2022. febr. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Mi elég hamar megtudtuk, mégis unisex ruhákat vettem 99%-ban."


8-as, helyesen tettétek, hiszen így a kistesónak is jó lesz, bármilyen nemű lesz.

Érdemes egy kicsit előregondolkodni, sokat lehet spórolni ilyeneken.

2022. febr. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem lesz kistesó. Viszont könnyebb eladni.
2022. febr. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!