Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen hivatalos dolgokat...

Milyen hivatalos dolgokat kell elintézni a férjemnek, ha megszületett a baba?

Figyelt kérdés
Hogy kell tgyást igényelni? Vagy mi egyebet kell tenni a pici születése után? előre is köszi a válaszokat.
2010. szept. 10. 23:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én még terhesen kértem a munkahelyemtől nyomtatványt a tgyás-ra és letöltöttem a netről az anyasági támogatás, a családi pótlék igénylő lapját.(célszerű kitölteni amit tudsz, mert nekem utána nem sok időm volt erre). Amikor megszültem és megérkeztek a pici papírjai a férjem tudott menni intézkedni a nyomtatványokkal.Nekem a tgyást a munkahelyemen kellett intézni, a többit a Magyar Államkincstárnál. A gyerek minden hivatalos papírját(szül.any.kiv., lakcímkártya, tb kártya) vinni kell, arra most nem emlékszem, hogy az enyémet kellett-e vinni, de vigye inkább, legfeljebb nem lesz rá szükség.

Remélem segítettem!

Szép napot!!

2010. szept. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk így ment nagyjából:

- baba születési anyakönyvi kivonata: ezt még én intéztem a kórházban, de a férjemnek pár nap múlva be kellett menni a kész papírért ( a kórházba)

- TAJ-kártya: ezt szintén a kórházban kezdik el intézni, és majd postán fogjátok megkapni

- TGYAS: ehhez kell a baba születési anyakönyvi kivonata és a kórházban kapott papírok, ezzel én bementem a munkaügyre a munkahelyemen, mert alá kellett írnom, férjem nem tudta volna intézni. Érdemes előtte odatelefonálnod (akár már most), hogy milyen papírok kellenek, nehogy 2x kelljen menned.

- családi pótlék: Államkincstárban kell intézni, férjed is el tud menni, a honlapjukon fent van a formanyomtatvány és hogy milyen papírok kellenek, otthon kitöltitek, aláírod

- anyasági segély: szintén államkincstár, ehhez asszem meg kell várni, míg megkapjátok postán a baba TAJ-kártyáját.

- ha vetteted fel szocpolt, akkor a banknak is jelezni kell a baba születését


[link]

2010. szept. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!