Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik barnáztak a 12. hét...

Akik barnáztak a 12. hét után, mennyi időbe telt, amíg elmúlt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ez a történetem előzménye: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..


Azóta voltunk genetikai UH-n egy másik orvosnál, aki mindent rendben talált. Viszont kiderült, hogy a lepényem kicsit érinti a méhszájat és talán ez lehet az oka a pecsételésnek. Holnap töltöm a 14. hetet, sokat pihenek, továbbra is szedem a progeszteront, illetve a terhesvitamint és a magnéziumot is. Néha kicsit érzékeny, fájdogálós az alhasam. A barnás pecsét van amikor van, máskor nincs. Amikor már 2 napra elmúlt, azt hittem fellélegezhetek, aztán tessék… Annyira idegesítő!


Akik voltak hasonló helyzetben, nektek mikor múlt el a barnázás?


Köszi előre is a válaszokat!



2022. febr. 12. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 18 hetes lassan és kb ilyen tájban elvétve hol barna, hol rózsaszín jelent meg. Sajnos nekem az orgazmus okozta nagyrészt, emiatt az orvos eltiltott mindentől ami szex. Nálam is az van, hogy a lepény, fedte a méhszájat és az okozta a vérzést. Mellette elkezdtem Rutascorbint szedni (vény nélkül kapható, nem gyógyszer), ami erősíti az erek falát. Ezek a panaszok azóta megszűntek. De nekem mondjuk 14.héten már le lett építve a progeszteron. Nem emelek, nem terhelem magam, nincs szex. Néha görcsölök, de akkor több magnéziumot veszek be és ha tudok, pihenek.
2022. febr. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sőt mi több a progeszteron fokozatos elhagyása után 1 hétig még volt barna pecsételés. A doki akkor azt mondta, hogy ez normális, okozhat ilyesmit. Felajánlotta, hogy biztosabbnak érzem, használjam továbbra is az Utrogestan kúpot. Azonban nekem az kényelmetlen volt már, nem akartam, így elengedtem, főleg, hogy a terhességet ilyenkor már a lepény tartja fenn, nem a hormon.
2022. febr. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Én egy havi adag progeszteront kaptam, miután hazaengedtek a kórházból. 18 hetes leszek, mire elfogy. Hallottam, hogy majd fokozatosan kéne leépíteni, de az orvos erről semmit nem mondott még. A Rutascorbinról sok helyen olvastam már jót, de nem

tudtam, hogy vény nélkül kapható - ebből mennyit szedtél?

Szerintem nálunk is a házasélet idézhette elő a dolgot, egyik este akcióztunk és másnap este jelentkezett az első ijesztő folt a wc-papíron. A doki szerint pár hétig tiltólistás a dolog (de azt sem bánom, ha a végéig, a babáért mindent).

Te dolgozol még? Ugyan szellemi munkát végzek, de minden nap egy jó 30-40 percet autóznom kéne és nem merem addig járatni magam, amíg el nem múlik a pecsételés. Plusz a munkahelyemen van pár igazi seggfej, így a stressz sem hiányzik most. 😁

2022. febr. 13. 12:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Rutascorbin kapható a patikában, nem receptköteles, mivel aszkorbinsav, vitamin tulajdonképpen. Naponta egy szemet veszek be a terhes vitaminnal együtt este. Azóta ez a fajta panasz megszűnt. Nincs se rózsaszín, se barna. Tény, hogy szex nincs (se vaginális, se anális), orgazmus elvétve van viszont, mert sajnos nem bírom, nagy az étvágyam ezt illetően, azonban igyekszem kerülni ameddig csak tudom. Heti 1 csikló orgazmus nekem nem okoz panaszt jelenleg. Kórházban nem voltam, szerencsére a vérzés nem volt nagy sosem, mindig csak pecsételés. Az orvossal majd beszéld meg a progeszteron leépítést! Nekem +1 hét után vette el, mert előtte volt rózsaszínes folyásom. 3x1 Utrogestan volt az eredeti adag. 2 napig 2x1 volt, majd 3 napig 1x1 és utána teljesen elvettük. Nekem nagyon felázott a hüvelyfal tőle, nagy mennyiségű vizes folyásom volt, kényelmetlen volt a használata a végén már. Én még dolgozok, de a doki mondta, ha a 19.hétig a placenta nem vándorol felfelé akkor lehet, hogy feküdni kell végig. De a munkám nem fizikai, ülök egy gép előtt,így amíg tudok, én szeretnék menni. Utálok itthon ülni és nem csinálni semmit sem. Viszont tömegközlekedek. Busz és séta, teljesen jó. Kicsit mozgok, sétálok. Ha nem vagy kifejezetten ágyhoz kötve, akkor a séta jót is tesz.
2022. febr. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Holnap beszerzem a Rutascorbint, remélem, nekem is segít majd. Ma megint semmi pecsét nem volt, tegnap is csak egy pici, úgyhogy reménykedek benne, hogy lassan elmúlik. Dokihoz jövőhét pénteken szeretnék menni, kikérem a véleményét majd a szex, munka, fekvés, stb. témákról. Remélem, lassan minden visszaáll a régi kerékvágásba. 🥰
2022. febr. 13. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!