Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetesen vérzés?

12 hetesen vérzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég múltam tizenkét hetes, múlthét pénteken enyhe vérzéssel bekerültem a kórházba. Kaptam progeszteront, megnéztek minket ultrahangon és a babával úgy tűnt, hogy minden rendben van. Különösebb okát nem mondták, hogy miért történhetett. A vérzés elmúlt, tegnap hazaengedtek, de ahogy kipakoltam, és lezuhanyoztam, Újra elkezdtem vérezni. Ma reggel is volt egy kicsi, barnás-pirosas, enyhén vizes állagú. Most már csak inkább barnás pecsételés van. Bementem reggel az orvosomhoz, aki (mivel szerinte a kórházi záró, miszerint minden rendben még nagyon friss) meg sem nézett, hanem jövő hét keddre hívott vissza, hogy megnézzük, mi a helyzet. A progeszteront, magnéziumot, C vitamint, és terhesvitamin továbbra is szedem. A kórházba nem szeretnék visszafeküdni, hiszen ott sem néztek rám gyakrabban, és ott is csak a progeszteront kellett szednem és feküdnöm kellett. Hétfőn megyek kombinált tesztre egy másik orvoshoz, de rettegek, hogy már nem lesz velünk. :(

Valaki volt hasonló helyzetben? Minden végkimenetel érdekel.

Előre is köszi a válaszokat!



2022. febr. 4. 09:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
11 hetesen felkeltem egy reggel, kimentem a vécére, ahol elkezdtem vérezni. Azonnal kórházba mentünk. Ott hematomát látott az orvos. Utána feküdtem, hol jobb, hol rosszabb volt a vérzés. Volt olyan nap, amikor egyáltalán nem volt, volt amikor a betétem fele tele volt barnázással. Én is progeszteront szedtem, Rutascorbint a vérzés miatt és akkor a magnéziumból is nagy dózist kellett szedjek. 14 hetes voltam, amikor elmúlt teljesen, az ultrahangon sem látszódott már a hematoma. Azóta is itt ficánkol bennem a baba, már 30 hetes. 12 hétnél már nagy az esélye, hogy nem lesz semmi gond. Pihenj sokat!
2022. febr. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nálam nem említettek haematomát, annyit mondtak, hogy a lepény veszi át ilyenkor a progi termelését, és lehet még nem működik 100%-osan. Az orvos szerint türelmesnek kell lennem, de annyira nehéz, főleg, hogy már egyszer elmúlt a vérzés. :( remélem túl leszünk ezen az egészen gond nélkül mi is. 🙏
2022. febr. 4. 10:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgulj nálam is volt minimális vérzés pont a 12.hèten. Sőt még rá 3 hétre is. A méhszáj mindig zárva volt, a baba pedig tökéletesen jól. Sose tudták megmomdani mitől lehetett. Nálam a mélyen fekvő lepènyre tippeltek.

Neked hol tapadt a lepény?

Én is rutascorbint kezdtem szedni és a 15.hèt után már nem volt gond. Azóta pedig már a 34.hètben vagyunk. Szerintem nálad sem lesz gond.

2022. febr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Nálam oldalt tapad, tehát ez is kizárva. :( a másik, amit mondtak még, hogy lehet most kéne megjönnie, de én tudom, hogy nem, mert alapból hosszabb ciklusaim voltak. Kb. mintha a semmiben tapogatóznánk, idegőrlő az egész. :/ próbálok nyugodt maradni, de nagyon nehéz, pedig tudom, hogy a babának is az lenne a legjobb.
2022. febr. 4. 10:12
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Belőlem 11, és 12+6 hetesen is ömlött a vér. De ezt szó szerint értsd. Másodjára fektettek be azonnal, de úgy, hogy a műtőbe készítettek, nem ehettem, nem ihattam. Vizsgálatnál vödröt kértek alám...

Másnap tenyérnyi darab is távozott. Leküldtek az UH-ba, hogy megerősítsék a vetélést. De a babám ott csápolt nekünk.

Ekkor derült ki, hogy a méhlepény teljesen a méhszájon van, és abból vérzek.

3 hetet voltam kórházban. Ahogy húzódott feljebb a lepény, úgy szűnt meg a vérzés is, és utána már nem is fordult elő többször.

A kislányom most 3,5 éves.

2022. febr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Huhh, utolsó, ez felért egy csodával! 🥺❤️ Szívből örülök a happy end-nek. Belőlem szerencsére nem ömlik, talán ez az egy a megnyugtató.
2022. febr. 4. 10:38
 7/9 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nagyon nehéz nyugodtnak maradni. De hogy a dokinak és próbálj meg sokat pihenni. Elhiszem és megértem,hogy aggódsz én a mai napig minden pisilés után àtnèzem a papírt. 🙈

Nem lesz semmi gond 😊😊😊

2022. febr. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3as voltam
2022. febr. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm❤️
2022. febr. 4. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!